Uroczystość czepkowania pielęgniarek i położnych z rocznika 2008-2012 – GUMed 14.06.2012…

W dniu 14 czerwca 2012 roku ponownie przeprowadzono uroczystość, która zagościła w murach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego już na stałe. Uroczystość, która z pewnością pozostanie w pamięci kilkudziesięciu pięknych dziewczyn i przystojnych chłopaków na długo. Pogoda też dopisała. W powietrzu unosił się zapach prawdziwego lata, do którego pozostało jeszcze kilka dni. W auli Auditorium Primum w budynkuAtheneum Gedanense Novum czyli w Starej – Nowej Anatomii odbyło się  czwarte jużczepkowanie pielęgniarek i położnych.
Czepkowanie pielęgniarek i położnych rocznika 2008-2012 rozpoczęło się o godzinie 10:00. W sali wygaszone zostały wszystkie światła. Długimi schodami w stronę podium zeszły pielęgniarka i położna w dawnych strojach. W ręku trzymały tradycyjne lampki F.Nightingale.
W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, władze GUMed, władze wydziału WNoZ oraz rodziny i znajomi studentek i studentów.
Na uroczystości nie zabrakło licznie przybyłych wykładowców, z którymi odbywały się zajęcia.

Samo czepkowanie było podobnie i przebiegło zgodnie z planem czyli tak samo jak poprzednie uroczystości. Mgr Katarzyna Kretowicz zadbała aby nic nie zakłóciło tego święta. Obficie polały się łzy szczęścia. W tle zaprezentowano film, który ukazywał życie studenckie. Na twarzach pojawiły się uśmiechy. Powróciły wspomnienia z trzech lat wspólnego studiowania.
Po czepokwaniu pielęgniarki i położne złożyły przyrzeczenie oraz odśpiewały hymn pielęgniarski już z czepkami na głowach. Następnie głos zabrały studentki i zebrani goście. Wiele ciepłych słów płynęło w stronę Prodziekan WNoZ Dr Aleksandry Gaworskiej-Krzemińskiej. Na zakończenie odbyły się liczne pamiątkowe zdjęcia, po których wszyscy zebrani zostali zaproszeni na pielęgniarski poczęstunek.


~ - autor: Chosse w dniu 14 czerwca 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: