„Niezwyciężony” czyli Scena Letnia Teatru Wybrzeże w Faktorii Kultury…

31 lipca 2021 roku w amfiteatrze Faktorii w ramach Sceny Letniej Teatru Wybrzeże wystawiona została sztuka pt. „Niezwyciężony”.
„Niezwyciężony” to sztuka napisana przez Torbena Bettsa, w przekładzie Małgorzaty Semili, w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.
Akcja dzieje się w nowoczesnym apartamentowcu/kamienicy loftowej z ciekawym elementem architektoniczym na ścianie. Niby mają być to przedmieścia Londynu ale… improwizacja aktorów zawędrowała w pewnej chwili lokalnie do Pruszcza Gdańskiego co bardzo spodobało się licznie zgromadzonej publiczności i wywołała salwę śmiechu nie tylko u nich ale też u… aktorów =)
Bohaterami sztuki są dwie pary – pierwsza para to Emily i Olivier to para bardzo nowoczesna. Mają około 30 lat, żyją w nieformalnym związku i to oni wprowadzają się do wynajętego mieszkania z dala od Londynu. Jak później się okazuje mają dosyć mroczną historię związaną z alkoholem i imprezą domową. Oboje są dobrze wykształceni, mają pieniądze i to oni w ramach swojego dobrego wychowania postanawiają zaaranżować spotkanie sąsiedzkie.
Druga para mieszkająca od dawna w apartamentowcu/kamienicy to Down i Alan. Całkowite przeciwieństwo Emily i Oliviera. Nie są dobrze wykształceni. Down odsłania swoje ciało, jest rejestratorką w gabinecie stomatologicznym i nagle wyznaje, że jest z… Pruszcza Gdańskiego a Alan to emerytowany żołnierz, który jest listonoszem.
Podczas 2.5 godzinnej sztuki na scenie dużo się dzieje. Jest sporo śmiechu oraz sporo przemyśleń połączonych z tragicznymi losami obu par, o których dowiadujemy się w trakcie trwania spektaklu.
Można powiedzieć, że widzimy nie tylko obraz społeczeństwa Wielkiej Brytanii ale również i Polski. Pokazane są dwie klasy ludzi – robotnicza i inteligencka. Nie będę spojlerował i opisywał co się dzieje dokładnie na scenie. Warto wybrać się do Teatru Wybrzeże na sztukę „Niezwyciężony” ale ostrzegam – jest długa =)

Występują: Piotr Chys, Katarzyna Michalska, Piotr Łukaszewski i Dorota Androsz.

Galerię ze zdjęciami z „Niezwyciężonego” można zobaczyć TUTAJ lub klikając na jedno ze zdjęć poniżej…

~ - autor: Chosse w dniu 31 lipca 2021.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: