Braniewo i okolice czyli W pierwszej stolicy Warmii…

26 lipca 2020 roku w ramach fototripu z aparatem udało mi się odwiedzić Braniewo – piękne miasto, będące pierwszą stolicą Warmii.
Wycieczkę rozpocząłem od szybkiego zwiedzenia Bazyliki św. Katarzyny Aleksandryjskiej, która znajduje się w ścisłym centrum miasta, a strzelistą wieżę widać już z daleka.
Obok katedry warto się przejść po ścisłym centrum, gdzie znajduje się amfiteatr, dawne mury miejskie, baszty a w budynku dawnego Kolegium jezuickiego Hosianum w Braniewie można odwiedzić Muzeum Historyczne Braniewa. Ciekawym miejscem, które trzeba zobaczyć jest Dom Prowincjalny Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny.
Budynek ma ciekawą bryłę architektoniczną i z pewnością mógłby zagrać w filmie stary szpital.

Wyjeżdżając z Braniewa można trafić na Sanktuarium Świętego Krzyża w Braniewie. Piękny obiekt z zewnątrz i w środku. Niestety był zamknięty dla zwiedzających.

Kilka kilometrów od Braniewa znajdują się miejscowości Stara Pasłęka i Nowa Pasłęka. Są to wsie leżące u ujścia rzeki Pasłęki do Zalewu Wiślanego.
Przy budynku Straży Granicznej, która ma tam swój posterunek znajdują się poduszkowce, a z brzegu Zalewu Wiślanego widać przy sprzyjającej pogodzie Bałtyjsk.  

Będąc w okolicy Braniewa obowiązkowo trzeba też zaliczyć „przejście graniczne” Polsko-Rosyjskie. Tym razem ruch był zerowy gdyż granice były zamknięte dla ruchu.

Zdjęcia z fototripu można zobaczyć TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej.
~ - autor: Chosse w dniu 26 lipca 2020.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: