Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich czyli Lato w skansenie…

21 czerwca 2020 roku odwiedziłem z aparatem w ramach fototripu Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. 
Jest to jeden z największych i najczęściej odwiedzanych skansenów w Polsce.
Ostatni raz kiedy udało mi się być we Wdzydzach Kiszewskich była zima i siarczysty mróz. Tym razem było zielono i kolorowo, a do chat i domów można było spokojnie wejść.
Oczywiście w skansenie panują obostrzenia związane z koronawirusem, jednak nie przeszkadzało to w zwiedzaniu głównych atrakcji.
Aby obejść cały teren potrzeba dobrych kilku godzin. Warto zagłębić się w opisy domów i elementów architektonicznych charakterystycznych dla Kaszub.

W porównaniu z innymi skansenami ten we Wdzydzach Kiszewskich jest pięknie położony nad jeziorem. Niestety jednak nie jest to wykorzystane. Brak jest chałupy leżącej bezpośrednio nad brzegiem jeziora. W połączeniu z pomostem i dawną łodzią byłaby to wielka atrakcja.
Mało osób wie, ale na terenie skansenu pochowani są jego założyciele – warto odwiedzić ich grób i zapoznać się z piękną miłosną historią.

Będąc we Wdzydzach Kiszewskich można pokonać kilkanaście kilometrów do miejscowości Przytarnia, gdzie oddany do użytku został nowy punkt widokowy. Na dużym wzniesieniu wybudowana została drewniana wieża widokowa, z której rozciągają się widoki na Kaszuby. Naprawdę warto…

Galeria ze zdjęciami dostępna jest TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej…
Poniżej zdjęcia z punktu widokowego w miejscowości Przytarnia:~ - autor: Chosse w dniu 21 czerwca 2020.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: