Rotmanka z wysokości…

W niedzielę 10 maja 2020 roku w piękny niedzielny poranek udało się wykonać rekreacyjny lot nad Rotmanką (Gmina Pruszcz Gdański) aby zobaczyć jak wyglądają zmiany zachodzące w tym niewielkim sołectwie w Powiecie Gdańskim.
Rotmanka bardzo się ostatnio rozbudowuje co widać najlepiej po powstających nowych osiedlach mieszkaniowych, których inwestorami są lokalni deweloperzy z Pruszcza Gdańskiego. Osiedla wypierają rolnictwo co najlepiej widać głównie w północnej części Rotmanki.
Rotmankę można podzielić na kilka głównych części – NW – Dawny Folwark, N – Rolnictwo, NE – Nowe Osiedla (Sambor, Trzeci Wymiar, Za Potokiem, Solar), E – Pola, SE – Osiedle domków jednorodzinnych i nowe bloki (należące do Juszkowa), S – Osiedle domków jednorodzinnych, SW – Osiedle domków jednorodzinnych i kompleks leśny, W – Kompleks leśny. Jest też centralny punkt Rotmanki czyli Szkoła Podstawowa oraz duży plac zabaw.
Najmniej zmian zachodzi w części zabudowanej przez osiedle domków jednorodzinnych (za wyjątkiem) kilku nowych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.
Ciekawy jest układ ulic głównie w południowej części Rotmanki – co najlepiej widać właśnie z góry.
Zachęcam do odwiedzenia profilu na Facebook’u Sołectwa Rotmanka. Są tam zawarte informacje o Rotmance oraz pojawiają się ciekawe zdjęcia sołectwa.

Więcej zdjęć prezentujących Rotmankę z góry można zobaczyć TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej.
~ - autor: Chosse w dniu 10 Maj 2020.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: