Kaszuby Północne czyli Objazdówka od Pucka po Sianowo…

Niedziela 10 maja 2020 roku upłynęła pod znakiem spontanicznego fototripu czyli wypadu fotograficznego, którego celem były Kaszuby Północne.
Pogoda dopisała, a spontaniczny wypad z celem „zobaczyć jak najwięcej” mogę zaliczyć do bardzo udanych.
Pierwszym celem był Puck. Rynek, port rybacki, Muzeum Ziemi Puckiej to tylko nieliczne atrakcje. Polecam zajrzeć do puckiej „huty szkła” – Puck Glass gdzie wyeksponowany jest m.in. dawny piec.
Z Pucka jadąc do Jastrzębiej Góry trzeba zatrzymać się w Rozewiu i zobaczyć kompleks latarni morskich. Rozewie I i Rozewie II to dwie latarnie, które można zwiedzić i zobaczyć widok z góry (niestety przez SARS-CoV-2 chwilowo zwiedzanie wewnątrz było niedostępne).
Jastrzębia Góra to duży „lizak” pokazujący najdalej wysunięty punkt na północy Polski. Na plaży niektórzy już rozkładali parawany. Kilku śmiałków nie tylko się opalało ale również i… zażywali kąpieli w zimnym Bałtyku.
Kaszuby Północne to piękne pałace i dworki. Kłanino, Lisewski Dwór, Salino o tylko kilka z miejsc, które warto zobaczyć. Kilka z nich było w bardzo opłakanym stanie i groziło im zawalenie.
W drodze do Lęborka trzeba wypatrywać miejscowość Zdrzewino gdzie znajduje się ostatni zachowany na Kaszubach Północnych wiatrak typu holenderskiego i dawny pałac.
Lębork był przedostatnim punktem wyprawy. Jedno z większych miast ma do zaoferowania dużo do pokazania. Ciekawym pomysłem jest szlak miejskich fortyfikacji, który warto przejść.
Ostatnim punktem (spontanicznym) była Duchowa Stolica Kaszub czyli Sanktuarium w Sianowie. Piękny kościółek i widoki ze wzgórza trzeba zobaczyć.

Kilka zdjęć z wypadu można zobaczyć TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej…

 

~ - autor: Chosse w dniu 10 Maj 2020.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: