Warmia z aparatem…

3 maja 2020 roku korzystając z pięknej pogody udałem się na długi – prawie 400km fototrip po większych i mniejszych miejscowościach Warmii (i Mazur).
W dobie pandemii samotne wyprawy z aparatem to najlepszy sposób na zwiedzanie mniej znanych miejsc, a Warmia jest regionem dość niedocenianym przez turystów.
Pełno jest perełek architektury i krajobrazu, które trzeba zobaczyć i sfotografować.

Plan podróży jako taki nie istniał, a że nie znalazłem dobrego przewodnika i mapy po Warmii to pojechałem dosłownie w ciemno.
Z DK „S-7” zjechałem na wysokości Pasłęka i trafiłem najpierw na malownicze krajobrazy w miejscowości Stegny a następnie do Dworu Dawidy. Kolejnym punktem była miejscowość Wilczęta z ciekawym układem urbanistycznym. Z miejscowości Wilczęta udałem się do Chwalęcina gdzie znajduje się prawdziwa perełka architektury sakralnej. Niestety nie dane mi było wejść do środka. Pani odpowiedzialna za budynek kościoła mega wredna – niestety przez takie osoby ludzie odsuwają się od tej instytucji.
Bażyny to kolejna miejscowość, w której się zatrzymałem. Piękne widoki polskiej wsi urzekają na każdym kroku. W samej miejscowości warto odwiedzić kościół.
Krosno i perełka baroku warmińskiej architektury sakralnej to coś zapierającego dech w piersi. Nie spodziewałem się takiej budowli.
Bogatyńskie to najbardziej tajemniczy punkt wycieczki. Pałac na pustkowiu, w stanie idealnym. Warto było zatrzymać się tutaj na dłużej.
Na wysokości miejscowości Sportyny znajduje się dawna linia kolejowa z ruinami mostu kolejowego nad korytem Pasłęki. Jednym z ostatnich punktów wycieczki były Kwitajny i ruiny pałacu wraz z pięknie odrestaurowanym kościołem.
Pasłęk to miasto z idealnie zachowanymi murami miejskimi i wspaniałą pizzą =)

Warmia to region, który trzeba odwiedzać o każdej porze roku. Wycieczki jednodniowe to jednak za mało.

Galerię ze zdjęciami można zobaczyć TUTAJ lub klikając na jedno ze zdjęć poniżej.~ - autor: Chosse w dniu 3 Maj 2020.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: