Przygotowania do walki z COVID-19 czyli Ćwiczenia w OSP Gdańsk-Sobieszewo „Koronawirus 2020″…

W ramach zadania postawionego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku w dniu 7 kwietnia 2020 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo odbyło się sprawdzenie gotowości do rozstawienia namiotu pneumatycznego będącego w posiadaniu jednostki (Dysponentem namiotu jest Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Gdańsku). Zgodnie z założeniem namioty pneumatyczne mają wspomagać Szpitalne Oddziały Ratunkowe i Izby Przyjęć szpitali. Trafiać tam mają osoby zarażone wirusem SARS-CoV-2.
Ćwiczenia rozpoczęły się po godzinie 17:00. W strażnicy OSP Gdańsk-Sobieszewo pojawili się ochotnicy. Każdy z przybyłych strażaków otrzymał maskę chirurgiczną i otrzymał polecenie przebrania się w ubrania koszarowe i bojowe.
Po przebraniu się w ubrania służbowe nastąpiła część teoretyczna ćwiczeń – opisana została budowa namiotu, względy BHP podczas sprawiania namiotu oraz informacje niezbędne związane z samym wirusem SARS-CoV-2. Następnie zebrani przeszli do części praktycznej. Przed budynkiem strażnicy OSP Gdańsk-Sobieszewo postawiono namiot pneumatyczny, sprawdzono jego stan oraz wyczyszczono go.
Dodatkowo wykorzystano do zadania ambulans SLRMed VW-T4 322[G]59, który jest w posiadaniu jednostki.
Ćwiczenia zostały zakończone, a wyciągnięte wnioski przyczynią się do sprawniejszego wykonania zadania w realnych warunkach.

Galeria ze zdjęciami dostępna jest TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej…


~ - autor: Chosse w dniu 7 kwietnia 2020.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: