„Ja, Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, Uroczyście Ślubuję” czyli Piątka nowych funkcjonariuszy KM PSP w Gdańsku…

W piątek, 13 stycznia 2019 roku punktualnie o godzinie 8:30 rano w sali tradycji Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Gdańsk-Wrzeszcz, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku odbyło się uroczyste ślubowanie piątki młodych osób, którzy chcieli od zawsze zostać strażakami.
Czterech mężczyzn i jedna kobieta byli najlepszymi z najlepszych. Przeszli bardzo restrykcyjne sito rekrutacyjne (m.in. weryfikację dokumentów i uprawnień, egzamin z wychowania fizycznego, rozmowę z komisją, badania lekarskie) i pokonali wielu innych kandydatów (zazwyczaj przypada 5-6 kandydatów na 1 miejsce).
Podczas ślubowania obecni byli: Dowódca JRG-1 PSP w Gdańsku bryg. Krzysztof Jakubowski, Zastępca dowódcy JRG-2 PSP w Gdańsku st. kpt. Wiktor Telega, strażacy z JRG-1 oraz poczet sztandarowy KM PSP w Gdańsku i najbliżsi . Dowódcą uroczystości był kpt.  Paweł Rudo.
Rotę ślubowania odczytała Pani Naczelnik Wydziału Kadrowo-Organizacyjnego KM PSP w Gdańsku, mł. bryg. Aneta Chanowska – Czyż.
Ślubowanie od strażaków przyjął Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku st. bryg. Adam Jastrzębski.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,
świadom podejmowanych obowiązków strażaka
UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania,
ŚLUBUJĘ
przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych.
ŚLUBUJĘ
strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

Ślubowanie odbyło się zgodnie z ceremoniałem ślubowania strażaków, który szczegółowo opisany został w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 19 września 2001 roku.
Podczas uroczystości każdy z nowych strażaków otrzymał formularz ślubowania podpisany przez Komendanta Miejskiego. 
Był czas na gratulacje, wspólne zdjęcie z przełożonymi oraz na „chwilę dla fotoreportera” w garażu JRG-1 =)

Zdjęcia ze ślubowania można zobaczyć TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej.~ - autor: Chosse w dniu 13 grudnia 2019.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: