„Ja żołnierz Wojska Polskiego…” czyli Przysięga elewów w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce…

W dniu 16 listopada 2019 roku w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce odbyła się uroczysta przysięga elewów kursu przygotowawczego X-XII.2019.
Na uroczystość licznie przybyli członkowie rodzin i przyjaciele młodych żołnierzy Marynarki Wojennej. Obecni byli również goście z różnych instytucji samorządowych i szczebla wojskowego.
Jedną z osób, która składała przysięgę była marynarz elew Ewa. Ewa jest w cywilu pielęgniarką Klinicznego Oddziału Ratunkowego gdzie ratuje zdrowie i życie osób poszkodowanych. Marzeniem Ewy była służba Ojczyźnie stąd też postanowiła wstąpił w szeregi Wojska Polskiego. Wybór padł na Marynarkę Wojenną. W październiku rozpoczęła intensywny kurs.
Przysięga w dniu 16 listopada 2019 roku była wyjątkowa. Pierwszy raz wśród młodych elewów ilość Pań przewyższa ilością Panów.
Podczas uroczystości wręczone zostały listy gratulacyjne dla wyróżniających się młodych marynarzy. Wszystkich pobłogosławił kapelan Marynarki Wojennej.
Po uroczystości rodziny przez chwilę mogli nacieszyć się już pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego.

Zdjęcia z przysięgi znajdują się TUTAJ lub można wejść do galerii po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej.~ - autor: Chosse w dniu 16 listopada 2019.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: