Święto Wojska Polskiego czyli Z wizytą w Warszawie…

Będąc tyle razy w Warszawie omijałem to miejsce łukiem – nie powiem, że szerokim, ale jakoś nie było nigdy okazji aby odwiedzić Pałac Kultury i Nauki i zobaczyć stolicę RP z poziomu tarasu widokowego.
15 sierpnia 2018 roku w końcu nadarzyła się okazja. W ramach patriotycznego fototripu związanego z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości wraz z koleżanką Anką-Kokosanką udałem się do Warszawy aby zobaczyć wielką wojskową paradę z okazji Święta Wojska Polskiego i jednocześnie Cudu nad Wisłą.
Pierwszym punktem był właśnie Pałac Kultury i Nauki. Pogoda sprzyjała więc widoku z góry okazały się fantastyczne. Wszystkie cztery strony Warszawy udało się uchwycić całkiem sensownie – nawet Dworzec Centralny ładnie się prezentuje.
Kolejnym punktem wyprawy była sama parada. Przyszło na nią chyba ponad 150.000 osób. Niestety organizacja samej uroczystości pozostawiała wiele do życzenia. W pewnym momencie opłacało się bardziej ją oglądać w komórce niż na żywo. Dostęp do parady był tragiczny. Niestety zdjęcia pozostawiają wiele do życzenia – trudno.
Ostatnim punktem wyprawy było stare miasto. Ludzi tłum. Policji jeszcze więcej, ale czuć było patriotyczny klimat, który obecny był w Warszawie. Wiem jedno, nie warto będzie jechać 11 listopada na Wieli Marsz Niepodległości. Chyba zostanę w domu.

Zdjęcia ze stolicy dostępne są TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej.

~ - autor: Chosse w dniu 15 sierpnia 2018.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: