Zlot – 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego czyli Miasteczko harcerskie na Wyspie Sobieszewskiej…

Na początku sierpnia 2018 roku na terenie Wyspy Sobieszewskiej odbył się ogromny Zlot na 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego.  W wydarzeniu tym wzięło udział prawie 14.000 druhów i druhen ZHP z całego kraju. Obecni też byli skauci z innych krajów, aby zobaczyć jak przebiega zlot. Podobne wydarzenie będzie miało miejsce w 2020 roku tylko o skali europejskiej.
Zlot był przygotowywany przez dłuższy czas. Miasteczko zlotowe posiadało swoje sklepy samoobsługowe – Biedronki – oraz liczne sanitariaty. Zabezpieczenie p-poż. sprawowała Państwowa Straż Pożarna, bezpieczeństwa strzegli też policjanci i harcerscy ratownicy. Do pomocy w zlocie zaangażowano Wojsko Polskie oraz służby miejskie. Pomimo długich przygotowań niestety zauważalne były niedociągnięcia, które muszą być rozwiązane przed zlotem europejskim.
Tak czy inaczej zlot ZHP przebiegał całkiem sprawnie – a harcerze korzystali z licznych programów edukacyjnych dostępnych w miasteczku zlotowym jak też różnych miejscach na terenie województwa pomorskiego.
Każdego wieczoru organizowane były liczne koncerty dla młodzieży oraz mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej.
W dniach 8 i 10 sierpnia 2018 roku dane mi było odwiedzić miasteczko zlotowe z aparatem. Najważniejsze, że mogłem zrobić zdjęcia podczas ostatniego wieczoru, podczas którego wystąpił zespół, który darzę dużą sympatią – Cisza Jak Ta

Poniżej przedstawiam wykonane zdjęcia. Całą galerię można zobaczyć TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej…


~ - autor: Chosse w dniu 10 sierpnia 2018.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: