„Bieg Na Szczyt – RONDO 1” czyli Schodami do warszawskiego nieba…

24 lutego 2018 roku miałem okazję uczestniczyć w jednej z najlepszych imprez biegowych po schodach – w Polsce.
„Bieg Na Szczyt – RONDO 1” w Warszawie jest wydarzeniem, które każdego roku przyciąga setki osób – zawodowców, amatorów i… strażaków, chcących pokonać w jak najkrótszym czasie 37 pięter wieżowca – RONDO 1 znajdującego się przy Rondzie ONZ.
Sam budynek jest niezwykły pod względem architektonicznym – ma wspaniałą, ogromną bryłę stworzoną z betonu, stali i szkoła – jest wysoki ale sprawia wrażenie bardzo lekkiego. Najważniejsze, że ma też bardzo przyjemną do biegania klatkę schodową a na samej górze, czyni 37 piętrze rozpościera się piękny widok na Warszawę.

Zawody są bardzo dobrze zorganizowane. Organizatorzy każdego roku stają na wysokości zadania, aby rejestracja, wydawanie pakietów, starty i pomiary czasu odbywały się najwyższym poziomie. Warto również podkreślić, że dochód ze sprzedaży miejsc przeznaczony jest na cel charytatywnyWioski dziecięce SOS.

W każdej z edycji nie może zabraknąć m.in. zmagań strażaków, którzy startują w rotach (dwuosobowych zespołach), wyposażonych w sprzęt ODO oraz pełne zabezpieczenie BHP wymaganie podczas działań ratowniczo-gaśniczych.
Podobnie jak w latach ubiegłych tak i tym razem postanowiłem sprawdzić się w tym niecodziennym biegu startując wraz z koleżanką Moniką. Na samej górze na zawodników czekają pamiątkowe medale, wspaniały widok przez okna oraz zabezpieczenie medyczne, które czuwa nad bezpieczeństwem zawodników.
Trójmiasto dodatkowo reprezentowały dwa zespoły z OSP Gdańsk-Sobieszewo – MIX (zespół mieszany) – dh Mateusz Puzdrowiski i dh Lidia Wenta; OSP – dh Marcin Okuniewski i dh Maciej Grygiel.
Obie drużyny spisały się bardzo dobrze, uzyskując lepsze czasy niż w roku ubiegłym. Drużyna MIX OSP Gdańsk-Sobieszewo zajęła 3 miejsce w swojej kategorii zdobywając dzięki temu piękną statuetkę i nagrody rzeczowe.

Nie będę się tradycyjnie rozpisywał – zapraszam do galerii – TUTAJ lub wystarczy kliknąć na jedno ze zdjęć poniżej…

~ - autor: Chosse w dniu 24 lutego 2018.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: