Uroczystość czepkowania pielęgniarek i położnych z rocznika 2014-2018 GUMed…

W piątek 16 lutego 2018 roku miała miejsce uroczystość czepkowania studentek i studentów wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z kierunków pielęgniarstwo i położnictwo rocznika 2014-2018. Tym samym zakończył się 3,5 letni etap nauki na studiach licencjackich.
W świat wyruszyła nowa kadra personelu medycznego, który zawsze jest najbliżej pacjenta – od porodu aż do późnej starości i zdarza się, że również śmierci.
Uroczystość jak zwykle miała dużo wzruszających momentów – w wielu miejscach można było zauważyć łzy szczęścia z powodu otrzymania wymarzonego czarnego lub czerwonego paska na czepku jak również i smutku spowodowanego rozstaniami.
Teraz przed tą armią młodych dziewcząt i kilkoma chłopakami czekają wyzwania związane z podjęciem pierwszej pracy w jednym z wybranych oddziałów szpitalnych lub przychodniach. Część osób wróci na studnia magisterskie a część osób z pewnością wyjedzie z Polski lecząc obywateli innych krajów Unii Europejskiej.

Poniżej przedstawiam galerię ze zdjęciami wykonanymi podczas uroczystości, która odbyła się w auli Auditorium Primum w budynku Atheneum Gedanense Novum czyli w Starej – Nowej Anatomii. Wystarczy kliknąć TUTAJ lub na jedno ze zdjęć poniżej.

 

Poniżej: Zdjęcie grupowe nowych pielęgniarek, pielęgniarzy, położnych i… położnego GUMed… 🙂

~ - autor: Chosse w dniu 16 lutego 2018.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: