Kamieniec Podolski czyli Dawne Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej…

13 i 14 września 2017 roku w ramach wycieczki na Ukrainę miałem okazję przebywać w Kamieńcu Podolskim – pięknym mieście należącym kiedyś do Polski.
Dawne Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej to obszar, gdzie miesza się wiele kultur a historia jest bogata ale również skomplikowana.
Takim bogatym kulturalnie i historycznie miastem właśnie jest Kamieniec Podolski. Najbardziej znanym zabytkiem w mieście jest Zamek – Stary i Nowy. Góruje on nad miastem, jest jego wizytówką zarówno w dzień… oraz w nocy.
Pomiędzy Zamkiem a Starym Miastem znajduje się Most Turecki, który powstał w 1494 roku i dzięki niemu można było pokonać rzekę Smotrycz oraz spory wąwóz.
Hotel, w którym nocowałem znajdował się niedaleko innego mostu w Kamieńcu Podolskim, który przerzucony jest ponad 50 metrów nad lustrem rzeki Smotrycz. Jest to jeden z najwyższych mostów na Ukrainie. Można z niego podziwiać malowniczy i jednocześnie imponujący widok kanionu.
Inną charakterystyczną budowlą w Kamieńcu Podolskim jest Cerkiew św. Jerzego na Polskich Folwarkach. Widać ją z wielu punktów miasta.
Profesor Jan Przybył, który był przewodnikiem i pilotem wycieczki przekazał wiele ciekawych informacji o mieście a co najważniejsze – pokazał miejsca, których normalnie nikt w mieście nie ogląda. Dzięki niemu oraz Sergiejowi Shirokovowi można było poznać też życie zwykłych mieszkańców.
Podczas wizyty w Kamieńcu Podolskim warto zobaczyć Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Kościół św. Mikołaja i klasztor Dominikanów, który obecnie jest remontowany przez Polaków, Ratusz Polski, Bramę Polską i Bramę Batorego, założenie miejskie oraz mury miejskie, które bardzo dobrze są zachowane.
Kamieniec Podolski to też wspaniałe miejsce jako punkt, z którego warto zwiedzać dawne Kresy Wschodnie. I oczywiście w nocy trzeba zobaczyć – NIEBO. Cudowne niebo…

Galerię ze zdjęciami można zobaczyć TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej.

~ - autor: Chosse w dniu 14 września 2017.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: