Kamieniec Podolski czyli Dawne Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej…

13 i 14 września 2017 roku w ramach wycieczki na Ukrainę miałem okazję przebywać w Kamieńcu Podolskim – pięknym mieście należącym kiedyś do Polski.
Dawne Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej to obszar, gdzie miesza się wiele kultur a historia jest bogata ale również skomplikowana.
Takim bogatym kulturalnie i historycznie miastem właśnie jest Kamieniec Podolski. Najbardziej znanym zabytkiem w mieście jest Zamek – Stary i Nowy. Góruje on nad miastem, jest jego wizytówką zarówno w dzień… oraz w nocy.
Pomiędzy Zamkiem a Starym Miastem znajduje się Most Turecki, który powstał w 1494 roku i dzięki niemu można było pokonać rzekę Smotrycz oraz spory wąwóz.
Hotel, w którym nocowałem znajdował się niedaleko innego mostu w Kamieńcu Podolskim, który przerzucony jest ponad 50 metrów nad lustrem rzeki Smotrycz. Jest to jeden z najwyższych mostów na Ukrainie. Można z niego podziwiać malowniczy i jednocześnie imponujący widok kanionu.
Inną charakterystyczną budowlą w Kamieńcu Podolskim jest Cerkiew św. Jerzego na Polskich Folwarkach. Widać ją z wielu punktów miasta.
Profesor Jan Przybył, który był przewodnikiem i pilotem wycieczki przekazał wiele ciekawych informacji o mieście a co najważniejsze – pokazał miejsca, których normalnie nikt w mieście nie ogląda. Dzięki niemu oraz Sergiejowi Shirokovowi można było poznać też życie zwykłych mieszkańców.
Podczas wizyty w Kamieńcu Podolskim warto zobaczyć Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Kościół św. Mikołaja i klasztor Dominikanów, który obecnie jest remontowany przez Polaków, Ratusz Polski, Bramę Polską i Bramę Batorego, założenie miejskie oraz mury miejskie, które bardzo dobrze są zachowane.
Kamieniec Podolski to też wspaniałe miejsce jako punkt, z którego warto zwiedzać dawne Kresy Wschodnie. I oczywiście w nocy trzeba zobaczyć – NIEBO. Cudowne niebo…

Galerię ze zdjęciami można zobaczyć TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej.

~ - autor: Chosse w dniu 14 września 2017.

Komentarze 2 to “Kamieniec Podolski czyli Dawne Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej…”

  1. Od dawna planuje także zwiedzić Kamienic Podolski, tylko czy łatwo sobie tam można poradzić bez znajomości języka ukraińskiego? Najbardziej interesujące jest to że tam są Polskie korzenie i historia.

    • Są tam przewodnicy mówiący w języku polskim.
      Można porozumiewać się w języku angielskim oraz polskim.

      Polecam Biuro Turystyczne Wilejka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: