Twierdza Wisłoujście czyli Cofnąć się w czasie do 1628 roku…

Twierdza Wisłoujście – oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska to ciągle jedno z miejsc niedocenianych lub nawet nieznanych przez mieszkańców Trójmiasta i okolic. Skoro mieszkańcy nie wiedzą, że Twierdzę Wisłoujście można zwiedzić nie wymagajmy tego od turystów. A mamy jedną taką warownię w skali całego kraju, które każdy z nas przynajmniej raz powinien zobaczyć.
Dojechać do twierdzy można samochodem, autobusem ZTM a nawet dopłynąć tramwajem wodnym. Z góry informuję, że rower lub wypad pieszy to nie jest najlepszy pomysł gdyż droga nie zachęca – mnogość dziur i brak ścieżki rowerowej (a nawet chodnika) nie zachęcają do odwiedzin tej części miasta w ten sposób. Chyba, że ktoś zaciśnie zęby, zatka nos i spróbuje pokonać drogę przy samym Siarkopolu. Kto już dotrze na miejsce będzie miał okazję poznać wspaniałych ludzi i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o historii tego miejsca.
Przewodnicy z Panem kierownikiem tego oddziału MHMG to prawdziwe osoby z pasją. Nie tylko przychodzą do pracy – oni żyją tym miejscem. Prawie każdy z zabytków można dotykać, poznać obsługę armat i wejść w wiele miejsc.
W Twierdzy Wisłoujście w dniach 8 i 9 lipca 2017 roku na terenie obiektu odbyła się impreza historyczna „Wisłoujście 1928”. Była to okazja aby cofnąć się w czasie. Zobaczyć można było dawne wojska w akcji, skosztować „kutasików” serwowanych przez Kuchnię Rycerską, zakupić ręcznie robione przedmioty lub porozmawiać z rekonstruktorami.
Bardzo często w Twierdzy Wisłoujście można spotkać rekonstruktorów, którzy ubarwiają to miejsce – zachęcam do odwiedzenia tego miejsca.

Poniżej przedstawiam zdjęcia wykonane w dniu 9 lipca 2017 roku. Aby przejść do obszerniejszej galerii z drugiego dnia wydarzenia wystarczy kliknąć na jedno ze zdjęć poniżej lub kliknąć TUTAJ.

Serdecznie podziękowania dla Pana Macieja Flisa – Dział Marketingu MHMG za pomoc i możliwość wykonania zdjęć...

~ - autor: Chosse w dniu 9 lipca 2017.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: