(New) Rotmanka by night czyli Osiedla Sambor i Za Potokiem…

5 lipca 2017r. Pierwsze zdjęcia nocne „z lotu ptaka” zostały wykonane… Spodziewałem się lepszej jakości. Jest nieźle. Ubolewam, że zapis zdjęć (pliki DNG) utrudniają ich obróbkę przy użyciu programu DPP, nie wspominając o ich otwieraniu. Szukam rozwiązania.
Wracając do pierwszego wieczornego lotu, postanowiłem uwiecznić ostatnio mocno zmieniającą się część Gminy Pruszcz Gdański czyli Rotmankę.
Na to niewielkie sołectwo od pewnego czasu składają się dwa nowe osiedla – Sambor i Za Potokiem oraz jeden mniejszy budynek – Merkator. Budynki wybudował deweloper DOMO.
W ramach osiedla Merkator rozwinęły się handel oraz usługi oferowane mieszkańcom – powstała apteka, sklepy spożywcze, drobne punkty usługowe oraz powstał sklep sieci LIDL.
Ta część Rotmanki ma jeszcze duży potencjał w ramach rozbudowy zarówno mieszkaniowej jak też handlowo-usługowej.
Bolączką Rotmanki jest komunikacja – na próżno jest szukać autobusów Zarządu Transportu Miejskiego, które do tej miejscowości nie dojeżdżają (najbliższy przystanek znajduje się dopiero przy Tesco w Pruszczu Gdańskim) a autobusy komunikacji Gminnej (Gryf) wymagają zakupu osobnego biletu i przesiadek. W niedzielę jest największy problem.
Na plus Rotmanki przemawia okolica – jest malownicza i służy uprawianiu szeroko pojętej rekreacji. Dzięki równym chodnikom i ścieżce rowerowej rozwija się komunikacja rowerowa.

Poniżej przedstawiam wykonane zdjęcia – aby przejść do galerii wystarczy kliknąć na jedno z nich lub TUTAJ.


~ - autor: Chosse w dniu 5 lipca 2017.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: