Protest ratowników medycznych pod Pomorskim Urzędem Wojewódzkim czyli Walka o lepsze i bezpieczniejsze jutro…

30 czerwca 2017 roku punktualnie o godzinie 12:00 w całym kraju odbyły się pikiety i zgromadzenia w ramach Ogólnopolskiego Protestu Ratowników Medycznych. Województwo pomorskie nie odstawało od reszty Polski, a pod Pomorskim Urzędem Wojewódzkim pojawili się przedstawiciele grupy zawodowej ratowników medycznych nie tylko z Gdańska, Sopotu, Gdyni lub też Wejherowa ale i z Kościerzyny, Kartuz, Bytowa, Malborka czy też z Kwidzyna.
Zapewne protestujących byłoby więcej jednak trudno „urwać się z dyżuru i wpaść służbowym ambulansem na protest” – w końcu to nie jest praca biurowa… Ratownicy medyczni to też nie górnicy czy stoczniowcy, choć pracę wykonują ciężką. Ilość „stróżów prawa” pilnujących bezpieczeństwa – bądź co bądź – bardzo bezpiecznego protestu zadziwiała. Akcja zaczął się bardzo głośno, a po około 20 minutach przed budynek Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wyszedł Wojewoda pomorski – Dariusz Drelich wraz z Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dr Władysławem Ryszardem Sulętą. Po krótkiej rozmowie z przedstawicielami protestujących wojewoda zaprosił wszystkich do Sali im. Lecha Kaczyńskiego na dalsze rozmowy w bardziej komfortowych warunkach.
Podczas rozmów protestujący mogli przedstawić swoje postulaty oraz wysłuchać tego co ma do powiedzenia przedstawiciel Rządu RP. Odpowiedzi konkretnych – jak można się było spodziewać – nie było. Zebrani usłyszeli z ust Dariusza Drelicha, że Polska nie jest wyspą, więc jak ratownicy medyczni wyjadą w poszukiwaniu lepszych warunków na zachód to rynek pracy nie lubiąc próżni zapełni się nowymi pracownikami ze wschodu, lub też, że żaden Rząd nie zrobił tyle dobrych zmian co Prawo i Sprawiedliwość z programem 500+ na czele.
Po ponad godzinnym spotkaniu przedstawiciele Komisji Międzyzakładowej Krajowego Związku Zawodowego Ratownictwa Medycznego w Trójmieście wręczyli na ręce Wojewody pomorskiego list zaadresowany do Premier Beaty Szydło.
Akcja zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem wszystkich osób, które zostały do końca. Trzeba dodać, że pozytywnym aspektem akcji jest zainteresowanie mediów tą sprawą.

Zdjęcia z protestu dostępne są na stronie Kosycarz Foto Press

Pozostałe zdjęcia dostępne są TUTAJ lub do galerii można wejść po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej…


 

~ - autor: Chosse w dniu 30 czerwca 2017.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: