Zaręczyny w strażackim stylu czyli On wysłał po nią kolegów-strażaków, a Ona po zejściu do niego powiedziała „TAK”…

Niedziela, 4 czerwca 2017 roku, godzina 7:31 rano. Ul. Promienista w Gdańsku-Sobieszewie. Pod budynek zajeżdżają alarmowo dwa zastępy z OSP Gdańsk-Sobieszewo – GBAM – Star – 322[G]21 i GCBA – Jelcz – 322[G]25.
Strażacy wysiadają z wozów bojowych, zabezpieczają miejsce działań, dokonują rozpoznania i przystępują do rozłożenia drabiny przy bloku – Promienista 4. Zadanie – dostać się do mieszkania na pierwszym piętrze przez okno i ewakuować jedną osobę na zewnątrz budynku przy użyciu klatki schodowej… Akcja się udała =)
To nie opis akcji ratunkowej lub ćwiczeń. Tak wyglądały w skrócie zaręczyny Macieja i Moniki, którzy poznali się dzięki dwóm organizacjom – strażackiej i ratowniczej.

Cała akcja planowana była od jakiś 2 tygodni. Maciej w pełnej konspiracji ustalał szczegóły z najbardziej zaufanymi osobami z OSP Gdańsk-Sobieszewo i „ADIUATRE”. Jedną z bardziej stresujących chwil był zakup pierścionka zaręczynowego – w końcu jak trafić z odpowiednim rozmiarem.
W dniu „zero” dość zestresowany dokonał jeszcze odprawy wszystkich osób pod strażnicą i… dał rozkaz do wyjazdu.
Pod adresem „panna na wydanie” oczywiście wychyliła się z okna i… z lekkim poddenerwowaniem podziwia jak dzielni strażacy uwijają się jak w ukropie i przystępują do działań ratowniczych.
Ku zdziwieniu drabina zawędrowała pod okno wybranki Macieja, a po samej drabinie wdrapało się dwóch dzielnych druhów – Robert i Bartek.
W mieszkaniu chwycili pod ramiona Monikę i zdezorientowane dziewczę zostało wyprowadzone przed budynek w eleganckich klapkach z kaktusami.
Podstępny Maciej w pewnym momencie odebrał od KDR zielone pudełko, udał się do dziewczyny, klęknął i zadał pytanie „Czy wyjdziesz za mnie…?” A Ona, nie wiem co odpowiedziała bo nie usłyszałem, ale zapewnie powiedziała „TAK”… i założyła złoty pierścionek na palec.
Wszystko nagrywała przyszła teściowa Moniki, a cała akcja zakończona została pamiątkowym grupowym zdjęciem.

Dodam oczywiście, że młodzi zostali pobłogosławieni przez strażaka-seniora OSP Gdańsk-Sobieszewo, a jednym z dodatkowych elementów był akordeonista z Marcinkowic, który dzielnie przygrywał parze narzeczonych…

Od taka historia =)

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z tego niecodziennego wydarzenia – wystarczy kliknąć TUTAJ lub na jedno ze zdjęć poniżej…


~ - autor: Chosse w dniu 4 czerwca 2017.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: