„Baśkogranie” w Centrum Św.Jana w Gdańsku czyli Koncert charytatywny na rzecz Barbary Piórkowskiej…

Po godzinie 19:00, 29 maja 2017 roku w Centrum Św. Jana, Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku przy ul. Świętojańskiej odbył się koncert charytatywny na rzecz Barbary Piórkowskiej – pisarki, poetki i wybitnej animatorki kultury.
Jak to czasem niestety bywa, znani i kochani przez wszystkich ludzie muszą zmagać się z przeciwnościami losu. Tak też jest w przypadku Barbary Piórkowskiej. Zmaga się ona z nowotworem. Aby pomóc Barbarze – zarówno duchowo jak również finansowo organizowane są różne aukcje, spotkania i eventy. Jedną z akcji przygotowali znajomi m.in. z NCK.
Na scenie Centrum Św. Jana wystąpili m.in. Krystyna Chwin i Daniel Saulski, którzy odczytywali fragmenty wierszy z tomiku poezji Barbary Piórkowskiej pod tytułem „Syberia”. Ilustrację dźwiękową stworzyli Magdalena Pfeifer i Andrzej Kędzierski.
Ludowym akcentem był występ zespołu Źdźbło, który zaprezentował utwory słowiańskie w niesamowitych aranżacjach.
Natalia Grzebała zaśpiewała utwory z płyty „Piórko” do wierszy Barbary z tomu „International”, a wieczór zakończył występ zespołu „Jazgodki”. Koncert poprowadził Tomasz Olszewski.
Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z koncertu. Tradycyjnie aby zobaczyć ich więcej warto kliknąć TUTAJ lub na jedno ze zdjęć poniżej.

~ - autor: Chosse w dniu 29 Maj 2017.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: