„Quo Vadis” w Zelgnie czyli Narodowe czytanie 2016…

3 września 2016 roku w całym kraju odbyła się kolejna akcja pod nazwą „Narodowe czytanie 2016”… Tym razem w dłonie czytelników trafiła powieść Henryka Sienkiewicza pod tytułem „Quo Vadis”, i to sami Polacy zdecydowani co chcą wspólnie przeczytać. W ramach internetowej sondy „Quo Vadis” pokonało cztery inne wielkie, narodowe dzieła literackie. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.
Punktualnie o godzinie 12:00 „Narodowe czytanie 2016” rozpoczęło się też w Bibliotece Samorządowej w Zelgnie (gmina Chełmża, powiat toruński, woj. kujawsko-pomorskie). Mieszkanki Zelgna oraz pobliskich miejscowości, korzystając z pięknej pogody zasiadły wspólnie na ganku dawnej pastorówki przy pięknie nakrytym stole aby delektować się nie tylko przygotowanymi przez siebie wypiekami ale również i powieścią Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”
Niestety nie mogłem pozostać dłużej w tym pełnym sielanki miejscu, gdyż wzywały mnie obowiązki fotograficzne.
Przedstawiam poniżej kilka zdjęć z akcji „Narodowego czytania” w Zelgnie… Wystarczy kliknąć TUTAJ lub na któreś ze zdjęć.
~ - autor: Chosse w dniu 3 września 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: