Czekając na burzę czyli Wschód słońca i chmury nad Żuławami Gdańskimi…

29 sierpnia 2016 roku ok godziny 5:00 obudziły mnie grzmoty zbliżającej się od strony Tczewa dużej burzy. Błysków było coraz więcej i były one coraz bardziej widowiskowe. Każdemu towarzyszył cichszy lub głośniejszy grzmot. Postanowiłem szybko się ubrać i zabierając ze sobą sprzęt fotograficzny udać się na ostatnio odkryty punkt widokowy, z którego pięknie prezentują się Żuławy Gdańskie, Św. Wojciech, Lipce oraz Rafineria Gdańska.
Rozstawiłem sprzęt w upatrzonym miejscu przy ul. Kampinoskiej w Gdańsku niedaleko remontowanego zbiornika wodnego „Stara Orunia” (polecam wszystkim to miejsce).
Niebo robiło się bardzo niespokojne. Chmury robiły się ciężkie i zaczęły wirować, wiatr się wzmagał. W oddali pojawiało się słońce przebijające przez chmury. Było też można zobaczyć charakterystyczny widok padającego deszczu. Czekam, czekam i… i nic. Burza się skończyła nie dochodząc przed obiektyw aparatu. Skończyło się na wykonaniu kilku zdjęć wschodu słońca i cudownych chmur. Po chwili nawet po burzy nie było już śladu…

Zdjęcia z tego spontanicznego fototripu można zobaczyć TUTAJ lub po kliknięciu w zdjęcia poniżej…
~ - autor: Chosse w dniu 29 sierpnia 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: