„Akt równoległy” czyli Scena letnia Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim…

Wieczorem, 13 sierpnia 2016 roku na terenie Faktorii w Pruszczu Gdańskim wystawiony został spektakl Teatru Wybrzeże pt. „Akt równoległy” w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.
„Akt równoległy” (ang. „Bedside Manners”) napisany przez Dereka Benfield’a jest typową farsą, którą dzięki reżyserowi oraz aktorom bardzo miło się ogląda.
Miejsce spektaklu, jego treść i znakomita gra aktorska świetnie się wpisały w realia Pruszcza Gdańskiego. W licznych gagach można znaleźć odniesienia do tego miasta i miejsc z nim związanych takich jak „nowy Biskupin czytaj Faktoria”
Aby za dużo nie zdradzać, nie będę się zbytnio rozpisywał. Nie ma to być też recenzja, choć bardzo zachęcam aby wybrać się do Teatru Wybrzeże na tą sztukę.

Rzecz się dzieje w małym hotelu, znajdującym się w niewielkim miasteczku (w naszym przypadku jest to Pruszcz Gdański), w którym spotykają się dwie pary kochanków. Kochankowie zostawili dwoje „drugie połówki” w dużym mieście… Hmmm, przynajmniej tak sądzili… Hotelik a dokładniej „dom pielgrzyma” został odnaleziony w jedynej słusznej, lokalnej prasie katolickiej czyli gazetce parafialnej, gdzie posiadał swoje ogłoszenie. W końcu ogłoszenie zachęcało „U nas będziesz mieć ciszę i spokój oraz poczujesz się jak w raju”. W owym domu parafialnym w zastępstwie za siostrę pracuje portier – Ferris, który bardzo dobrze spina w całość nasz równoległy akt. Siostra też występuje w postaci tekturowych elementów.
Dwie pary chcą rozkoszować się swoją obecnością, oddać się uniesieniom miłosnych i łóżkowych igraszek (scenografia zachęca do tego) jednak czy do czegoś dojdzie? Tego nie napiszę.
W sztuce, w której gra tylko piątka aktorów i tekturowa siostra jest dużo śmiechu, kilka zwrotów akcji i po niespełna 2 godzinach człowiek wychodząc myśli sobie, że… chyba warto zobaczyć ją jeszcze raz.

Obsada:
Hellen – Katarzyna Dałek,
Sally – Katarzyna Michalska,
Roger – Michał Jaros,
Geof – Piotr Chys,
Ferris – Marek Tynda.

Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ lub tradycyjnie już przenosząc się do galerii po kliknięciu w każde z poniższych zdjęć.~ - autor: Chosse w dniu 13 sierpnia 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: