Światowe Dni Młodzieży KRAKÓW 2016 – Archidiecezja Gdańska czyli Wolontariusze pomagają gościom poczuć Polskę…

Światowe Dni Młodzieży KRAKÓW 2016 to nie tylko wydarzenia, które będą miały miejsce w podkrakowskich Brzegach oraz w samym Krakowie. Wydarzenia związane z ŚDM 2016 mają miejsce w wielu parafiach na terenie całego kraju. Diecezjalne Światowe Dni Młodzieży KRAKÓW 2016 to pomysł na to, aby zagraniczni goście poznali kulturę Polski i wartości, którymi kieruje się nasze społeczeństwo.
W Archidiecezji Gdańskiej w organizację tego niezwykłego przedsięwzięcia zaangażowali się wolontariusze oraz księża i siostry zakonne.
W dniu 21 lipca 2016 roku dane mi było uczestniczyć w festynie, który został zorganizowany pod Katedrą Oliwską w Gdańsku.
Licznie zebrani wolontariusze pod przywództwem ks Łukasza Grelewicza przygotowali stoisko, dzięki któremu przybyli z najdalszych stron goście mogli zapoznać się z naszą kuchnią. W końcu w przysłowiu „Przez żołądek do serca” coś prawdziwego można znaleźć.
Obok naszego bigosu i barszczu czerwonego z uszkami na stołach zagościły pierogi i ciasta przygotowane przez parafian z Katedry Oliwskiej.
Wolontariusze zajmowali się też animacją – pokazując ciekawe gry, opowiadając o historii Archikatedry w Oliwie oraz oprowadzając gości np. po Parku Oliwskim.
Sądząc po minach naszych zagranicznych gości wolontariusze stanęli na wysokości zadania, choć zmęczenie po kilkunastu intensywnych godzinach było już odczuwalne.
Obok wolontariuszy związanych z oazami można też było spotkać grupę medyczną z „ADIUTARE”, która czuwała nad bezpieczeństwem wszystkich zgromadzonych osób.
Ciekawostką były rowery ratunkowe, na których poruszali się ratownicy…
Cieszy fakt, że dzięki takim lokalnym inicjatywom, można poczuć już klimat zbliżających się Światowych Dni Młodzieży…

Zdjęcia z wydarzenia w Oliwie można zobaczyć TUTAJ.

~ - autor: Chosse w dniu 21 lipca 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: