XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych „FETA 2016” w Gdańsku czyli Sztuka ponownie zawitała na Dolnym Mieście…

W dniach od 14 do 17 lipca 2016 roku na Dolnym Mieście w Gdańsku (po 2 latach przerwy) można było ponownie oglądać teatry uliczne.
W ramach XX Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych „FETA 2016” organizatorzy przygotowali „powrót do przeszłości” czyli zaprosili najlepsze teatry uliczne, które gościły na FECIE w ciągu ostatnich dziesięciu lat.
Był to bardzo ciekawy pomysł gdyż sam chciałem zobaczyć jedno z przedstawień, które kiedyś w Gdańsku gościło.
Nowym pomysłem było stworzenie przy ul. Fundacyjnej nowego Biura Festiwalowego, aby odciążyć odrobinę dotychczasowe biuro mieszczące się w parku przy Placu Wałowym. Niestety usytuowanie drugiego biura było niefortunne, gdyż było oddalone od głównego ciągu pieszo-rowerowego. Fajnie jeśli w przyszłym roku zmieni ono swoje miejsce np. w pobliże skrzyżowania z ulicami Reduta Wyskok i Kurza, gdzie stały budy z jedzeniem.
„Stara – nowa” ul. Łąkowa (po rewitalizacji) wniosła dużo w tegoroczną FETĘ. Kamienice te odnowione jak również te rozpadające się tworzyły niesamowity klimat i niecodzienną scenografię dla przedstawień.
Liczne place i podwórka nadawały się do prezentacji niektórych przedstawień…
Tegoroczny festiwal teatrów plenerowych i ulicznych był „wielkim powrotem” w teren, który stworzony jest do organizacji tego typu imprez. oby XXI FETA była jeszcze lepsza…

Przedstawiam kilkadziesiąt zdjęć wykonanych „na szybko” podczas FETY 2016 – dostępne są TUTAJ.

~ - autor: Chosse w dniu 17 lipca 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: