Nocna plaża w Jantarze czyli Srebrzyste obłoki z bursztynową przystanią rybacką w tle…

24 czerwca 2016 roku, godzina 1:00. Wraz z przyjacielem Wojtkiem trafiłem na plażę w miejscowości Jantar. Jak to bywa z nami oraz z takimi nocnymi wypadami, był on całkowicie spontaniczny. W poszukiwaniu odpowiedniego miejsca postanowiliśmy udać się nad morze, ale z akcentem żuławskim. Plaża w miejscowości Jantar takim miejscem właśnie jest.
Gdy wyszliśmy na plażę naszym oczom ukazał się ciekawy widok na horyzoncie. Spodziewaliśmy się ciemnego nieba z dużą ilością gwiazd a nie kolorowego dysku. Zachód słońca miał miejsce kilka godzin wcześniej. Wschód słońca to też czas dość odległy. Zastanawiając się co widzimy wykonaliśmy kilkanaście zdjęć i około 2:30 udaliśmy się w drogę powrotną do Gdańska.
Jak się okazało rano zjawisko, które zostało przez nas uwiecznione jest stosunkowo rzadko spotykane.
Obłoki srebrzyste (z ang. noctilucent clouds – NLC) to polarne chmury mezosferyczne. Najczęściej są widziane w półzmroku przy zmierzchu lub świcie, kiedy słońce jest 6-16 stopni poniżej horyzontu. Obłoki srebrzyste są najwyższymi chmurami obserwowanymi z Ziemi, znajdują się w mezosferze około 75–85 km ponad powierzchnią ziemi.

Poniżej przestawiam kilka zdjęć wykonanych na przystani rybackiej w Jantarze. Można zobaczyć je TUTAJ~ - autor: Chosse w dniu 24 czerwca 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: