Zastęp 304[G]21 w nietypowej akcji czyli Prawie jak w „Strażakach” z TVP…

14 maja 2016 roku po godzinie 19:27, przejeżdżając ulicą Marynarki Polskiej w Gdańsku natrafiłem na skrzyżowaniu z ulicą Reja na stojący przy torowisku tramwajowym zastęp 304[G]21 GBA MAN-TGA 15.290. Miał on włączone światła pojazdu uprzywilejowanego i blokował jeden z pasów ruchu w kierunku stadionu.
Na przystanku tramwajowym „Swojska” znajdowali się strażacy z torbą medyczną PSP-R1. Na przystankowej ławce siedział młody mężczyzna, z którym strażacy rozmawiali i któremu najprawdopodobniej udzielali lub udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Po chwili na miejsce gdzie działał zastęp z JRG-4 PSP w Gdańsku  przyjechał ambulans podstawowy „P-46” Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po zebraniu wywiadu od mężczyzny ratownicy medyczni zabrali go do ambulansu, a strażacy zabrali torbę i odjechali.

Trudno powiedzieć jakim cudem zastęp 304[G]21 znalazł się w tym miejscu – czy przejeżdżali przypadkiem czy też zostali przez kogoś wezwani. Grunt, że udzielili mężczyźnie pomocy.
Ten jeden z najładniejszych pojazdów gdańskiej PSP w połączeniu z nietypową akcją można porównać do serialu „Strażacy”, który jest emitowany na antenie TVP…

Zdjęcia z działań dostępne są TUTAJ.

~ - autor: Chosse w dniu 15 Maj 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: