Huta szkła Julia czyli Z aparatem w świecie kryształu…

11 maja 2016 roku będąc na urlopie w Szklarskiej Porębie nie można było nie odwiedzić Huty Julia, która mieści się w Piechowicach. Huta Julia jest obecnie jednym z nielicznych zakładów w Polsce gdzie produkuje się szkło kryształowe, które ma zbyt na całym świecie.
Zakład produkcyjny jest przygotowany do przyjmowania wycieczek indywidualnych i grup zorganizowanych. Podczas trwającej około 1,5 godziny wycieczki, przewodnik zaznajamia turystów z kolejnymi etapami produkcji różnych wyrobów z kryształu i szkła. Można na żywo zobaczyć jak wytwarza się przedmioty, które używamy w codziennym życiu.
Jest to gorąca i niesamowita wycieczka. Na zakończenie nie można pominąć sklepu firmowego, który posiada wiele niesamowitych wyrobów. Można w nim zakupić praktycznie wszystko, co w Julii jest produkowane w bardzo atrakcyjnych cenach. Sam zakupiłem świeczniki kryształowe. Magia…

Niestety podczas mojej wizyty w Julii zakupy postanowił zrobić „gość specjalny” a raczej „gość specjalnej troski”. Sklep został tymczasowo zamknięty z uwagi na wizytę znanej z telewizji TVN restauratorki. Nie będę wspominał, że oburzyło to zebrane pod sklepem osoby, które z niezadowoleniem odjechały w dalszą drogę.

Zdjęcia z wizyty można zobaczyć po kliknięciu TUTAJ lub po kliknięciu w jedno ze zdjęć poniżej…

~ - autor: Chosse w dniu 11 Maj 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: