Fontanna w Hrubieszowie czyli Wysunięty najdalej na wschód wodotrysk miejski…

Od pewnego czasu w Hrubieszowie zaszło bardzo dużo zmian związanych z rewitalizacją miasta. W ramach tych działań zostało wyburzonych kilkanaście budynków, zmienił się charakter rynku oraz kilku innych miejsc związanych z rekreacją i wypoczynkiem.
Największe zmiany zaszły oczywiście na rynku, gdzie powstał miejski plac a w jego centralnym miejscu pojawiła się nowa atrakcja – podświetlona fontanna i elementy miejskich mebli – ławki, śmietniki, i donice z zielenią.
23 lipca 2015 roku będąc w Hrubieszowie odwiedziłem kilkukrotnie hrubieszowski rynek. O każdej porze przy fontannie było dużo mieszkańców, dzieci oraz najprawdopodobniej też turystów.
Największe wrażenie fontanna robi wieczorową porą, kiedy to dysze są podświetlone. Jeśli ktoś chce zobaczyć fontannę wieczorem najlepiej aby wykonał to do 21:40. Po tej godzinie fontanna przestaje działać i wznawia pracę po godzinie 7:00.
Niestety sam rynek po usunięciu zieleni, która była tam wcześniej wygląda smutno i pusto. Dodatkowo minusem jest brak przytwierdzenia ławek przez co młodzież stale je przestawia. Same ławki są też ustawione przy fontannie zbyt gęsto. Przez rewitalizację placu zostały też wyeksponowane brzydkie budy, w których prowadzony jest handel oraz pomnik, który bez podświetlenia jest wieczorem nijaki.
Wierzę jednak, że charakter rynku w Hrubieszowie będzie stale się zmieniał – na plus.

~ - autor: Chosse w dniu 23 lipca 2015.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: