Wrocław…

W dniach 8 i 9 maja 2015 roku w związku z nagraniem programu TVP „Słownik Polsko@polski” miałem okazję odwiedzić Wrocław. Miasto jest wielkie, cudowne, jest dużo do zobaczenia i co najważniejsze – Wrocław żyje po zmroku. Dużą sławę miastu dają liczne seriale i paradokumenty, które nagrywane są we Wrocławiu przez Grupę ATM. „Pierwsza Miłość”, „Policjanci i Policjantki” to tylko niektóre z propozycji telewizyjnych, w których można podziwiać to miasto.
We Wrocławiu jest sporo miejsc do zobaczenia – od tych standardowych jakimi są Rynek, Ostrów Tumski, Rotunda po te bardzo nowoczesne jak np. Sky Tower.
Z uwagi na fakt mocno ograniczonego czasu zobaczyłem tylko niewielką część tego miasta. Z ciekawostek:
Ostrów Tumski posiada lampy gazowe, które zapala i gasi latarnik. Warto zobaczyć ten proces. Na 49 piętrze wieżowca Sky Tower (około 190 metrów) znajduje się fantastyczny punkt widokowy, z którego widać większą część miasta. Mało które miasto w Polsce może poszczycić się takim miejscem. Przed halą we Wrocławiu wieczorami można obejrzeć spektakl „tańczącej fontanny” – warto przybyć wcześniej gdyż cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem i ciężko na ostatnią chwilę znaleźć dobre miejsce do zdjęć. W całym Wrocławiu warto też poszukać najróżniejszych krasnali. W punkcie IT (Informacja Turystyczna) można dostać mapę ze „szlakiem krasnalowym”.
We Wrocławiu jest sporo miejsc, gdzie można spróbować bardzo dobrych lodów rzemieślniczych. Nic tylko stawać w kolejce a później delektować się smakiem…

Zdjęcia z pobytu można zobaczyć TUTAJ lub po kliknięciu na jedno ze zdjęć poniżej…

~ - autor: Chosse w dniu 9 Maj 2015.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: