Czepkowanie nowych pielęgniarek i położnych z rocznika 2011-2015 czyli Jedyna taka uroczystość na GUMed…

20 lutego 2015 roku będzie niezapomnianym dniem dla kilkudziesięciu osób – absolwentek i dwóch absolwentów kierunków pielęgniarstwo i położnictwo Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Po ukończeniu 3,5 letnich studiów I stopnia otrzymali oni czepki z paskiem czarnym lub czerwonym (czarny-pielęgniarstwo a czerwony-położnictwo).
Uroczystość zorganizowana została w auli Auditorium Primum w budynku Atheneum Gedanense Novum czyli w Starej – Nowej Anatomii. Kolejne czepkowanie przebiegło bez niespodzianek. Czepkowanie podkreśla wyjątkową rangę zawodów pielęgniarki i położnej, kultywując dawną tradycję, która przez długi okres była nieobecna w murach uczelni.
Uroczystość czepkowania pielęgniarek i położnych rocznika 2011-2015 rozpoczęła się od tradycyjnego wprowadzenia światła przez dwie dziewczyny – pielęgniarkę i położną. Światło było niesione w tradycyjnych kagankach. Podczas uroczystości pierwszy raz na sali zajęte były wszystkie miejsca – łącznie z tymi stojącymi. Obecny byli goście, władze uczelni oraz rodziny i znajomi absolwentek i absolwentów. Na twarzach od samego początku do końca widoczne były emocje i przejęcie z tej wyjątkowej chwili. Część osób opuści mury uczelni. Pozostali rozpoczną z pewnością studnia II stopnia. Po dokonanym czepkowaniu pielęgniarki i położne złożyły oficjalne przyrzeczenie oraz odśpiewały hymn pielęgniarski. Uroczystość zakończona została wspólnymi zdjęciami i wzajemnymi gratulacjami połączonymi też z pożegnaniami…

~ - autor: Chosse w dniu 20 lutego 2015.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: