Paryż widziany z 210m czyli Widok z Wieży Montparnasse…

Jest takie miejsce w Paryżu, które warto, a nawet trzeba odwiedzić, obowiązkowo z aparatem fotograficznym z teleobiektywem i/lub dobrą lornetką. Jest to miejsce dobre dla osób, które mają bardzo mało czasu na zwiedzanie miasta lub też nie lubią wydeptywać wielu kilometrów uliczkami Miasta Miłości aby dojść z jednego punktu do innego.
Wieża Montparnasse bo o niej piszę to wyśmienity punkt widokowy Paryża, z którego widać najważniejsze punkty tego miasta.
Panorama, która rozpościera się z 59 piętra budynku i platformy widokowej, umieszczonej na 210 metrach nad ziemią zapiera dech w piersi. 13 maja 2014 roku będąc w Paryżu nie mogłem nie odwiedzić tego miejsca. Na szczycie budynku spędziłem kilka godzin robiąc setki zdjęć miasta widzianego z dużej wysokości. Uroku dodawały chmury i ulewny deszcz, który tworzył znakomitą scenerię i odświeżał powietrze. Niestety nie udało mi się wrócić na górę późnym wieczorem, aby zrobić nocne zdjęcia miasta. Może kiedyś…?
Sama budowla jest uznawana za jeden z najbrzydszych budynków w Paryżu. Jej budowa wzbudzała wielkie kontrowersje, a usytuowanie w centrum miasta ma swoje plusy i minusy – jednym z ogromnych plusów jest wykorzystanie budynku jako atrakcję turystyczną czyli fantastyczny punkt widokowy.
Wierzę, że taki punkt widokowy powstanie kiedyś na terenie Gdańska – może w Młodym Mieście?

~ - autor: Chosse w dniu 13 Maj 2014.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: