Świeta Wielkiej Nocy na Wyspie Sobieszewskiej czyli Fotograficzne świętowanie…

Święta Wielkiej Nocy to czas zadumy i refleksji dla wszystkich chrześcijan. Niestety jak to bywa jedne osoby świętują a inne pełnią służbę. Łącząc przyjemne z pożytecznym tradycyjnie okres świąteczny można spędzić w rodzinnej atmosferze w straży. Od piątku do niedzieli 29-31 marca 2013 roku obecny byłem z przerwami na Wyspie Sobieszewskiej. W tym najważniejszym okresie jednym z tradycyjnych obowiązków strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo pełnili Honorową Wartę przy Grobie Chrystusa w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Saletyńskiej w Gdańsku-Sobieszewie. Podczas wart sprawowanych przez Wielki Piątek i Wielką Sobotę, którą każdorazowo pełniło od dwóch do czterech strażaków poczuć można było zadumę i refleksję panującą w świątyni.
Ok. godziny 17:30 odbyła się liturgia poświęcenia ognia, którą koncelebrował ksiądz proboszcz tamtejszej parafii. Płomień został wzniecony przed kościołem. Od poświęconego płomienia została podpalona świeca – paschał. W uroczystości brali udział mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej.
Niedziela Wielkanocna to okres rannego wstawania. O godzinie 6:00 odbyła się uroczysta rezurekcja z procesją przed kościołem. Niestety tegoroczne święta bardziej przypominały Boże Narodzenie niż Wielkanoc.
Śnieg, mróz i brak zielonych akcentów na drzewach nie pozwalał na świętowanie z dala od stołu…

~ - autor: Chosse w dniu 31 marca 2013.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: