Bydgoszcz czyli Spontaniczny FotoTrip 170 km od Gdańska…

Czasem przychodzą takie chwile gdy człowiek chce uciec choć na kilka godzin gdzieś dalej od domu. Przez chwilę nie myśleć o problemach, wyłączyć telefon, spotkać kogoś ciekawego, zrobić kilka zdjęć, w ramach fototripu w miejscu, w którym się jeszcze nie było.
Taka chwila dopadła również moją osobę. W czwartek 7 marca 2013 roku po kilku godzinach spędzonych na jednej z gdyńskich uczelni wyższych wsiadłem w samochód i pojechałem do Bydgoszczy – miasta oddalonego od Gdańska o ok. 170 km.
Bydgoszcz to dość ciekawe miasto. Ma zawiłą strukturę ulic, nielubiane dość duże skrzyżowania o ruchu okrężnym, i centrum miasta do którego trudno trafić za pierwszym razem…
W śródmieściu panuje ścisk – przypomina mi ono Łódź – obdrapane budynki, stare budownictwo, wąskie uliczki i budynki nowoczesne, które są powciskane w wolne przestrzenie bez ładu i składu.
Charakterystycznym miejscem jest dzielnica Fordon, do której się jedzie i jedzie i jedzie i jeszcze raz jedzie…
Zdjęcia, które są wykonane dość spontanicznie przedstawiają starszą część Bydgoszczy. Niestety pogoda popsuła mi plany – w drodze do Gdańska świeciło piękne słońce a w Bydgoszczy zrobiło się szaro i ponuro. Po zmroku Bydgoszcz jest całkiem innym miastem – pogodnym, ciekawie oświetlonym z kilkoma miejscami (kawiarnie i restauracyjki), które nie są zamykane o 21:00, a działają nawet do 23:00. Jest więc pretekst, aby w tym mieście pojawić się raz jeszcze w celu wykonania kilku dodatkowych zdjęć…

~ - autor: Chosse w dniu 7 marca 2013.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: