Pewnego razu na szkoleniu czyli Obóz strażacki w Gdańsku-Świbnie…

W dniach 21-23 września 2012 roku Wyspa Sobieszewska zamieniła się w Ośrodek Szkoleniowy Straży Pożarnej.
Strażacy-ochotnicy z OSP Gdańsk-Sobieszewo, OSP Gdańsk-Świbno oraz OSP Gdańsk brali udział w kursie szeregowych, dowódców i naczelników OSP.
Szkolenie odbywało się przy przeprawie promowej w Gdańsku-Świbnie. Powstało tam miasteczko namiotowe, które wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów.
Niecodziennie można zobaczyć taki widok w mieście. W czasie trzech dni skoszarowania adepci sztuki pożarniczej zaznajamiali się z podstawowymi umiejętnościami takimi jak rozwijanie i zwijanie węży, budowanie linii gaśniczej czy też używanie podręcznego sprzętu gaśniczego.
W sobotnie popołudnie kursanci wraz z wykładowcami udali się pod kościół parafialny pw. Św. Wojciecha w Gdańsku-Świbnie. Celem wizyty była „oprawa strażacka” ślubu jednego z druhów należących do pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Z pewnością młoda para na długo zapamięta ten jedyny dzień w ich życiu. Mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej chyba też, gdyż po ceremonii zaślubin kawalkada wozów strażackich na sygnale przejechała z młodą parą spod kościoła do domu weselnego.
Kurs zakończył się w dniu 28 września 2012 roku w strażnicy OSP Gdańsk-Sobieszewo – zakończył się oczywiście wspólnym pamiątkowym zdjęciem…

~ - autor: Chosse w dniu 28 września 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: