Tragiczny pożar mieszkania na gdańskiej Zaspie czyli Strażacy z JRG-1 i JRG-5 PSP w akcji…

W dniu 7 maja 2012 roku po godzinie 13:25 w mieszkaniu zlokalizowanym na IX piętrze wieżowca przy ulicy Żwirki i Wigury 3E na gdańskiej dzielnicy Zaspa wybuchł pożar, który zakończył się tragicznie.
Na miejsce wysłano 7 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i nr 5 Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, policję, trzy karetki pogotowia ratunkowego oraz ekipy pogotowia energetycznego i gazowego.
Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia natychmiastowo przystąpili do działań ratowniczo-gaśniczych. W stronę palącego się mieszkania, po schodach ruszyły dwie roty strażaków. Kolejni ratownicy rozpoczęli działania z drugiej strony wieżowca, gdzie rozstawiono drabinę z JRG-1 PSP w Gdańsku.
W wyniku podjętych działań ogień w mieszkaniu szybko został opanowany. Z mieszkania ewakuowano dwie osoby poszkodowane. Podjęto czynności resuscytacyjne. Po dotarciu do poszkodowanych zespołów ratownictwa medycznego u jednej z osób stwierdzono zgon. Druga osoba w stanie ciężkim przewieziona została do Klinicznego Oddziału Ratunkowego mieszczącego się w Centrum Medycyny Inwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Niestety i w tym przypadku czynności resuscytacyjne nie przyniosły rezultatów.
Z miejsca została zabrana jeszcze jedna z osób poszkodowanych, która była w szoku tym co się stało.
Działania ratownicze trwały jeszcze przez pewien czas. Mieszkanie w którym doszło do pożaru uległo całkowitemu zniszczeniu. Zniszczeniu też uległa elewacja wieżowca.
Przyczyny pożaru bada policja…

Poniżej zamieszczam kilkanaście zdjęć wykonanych w czasie tego tragicznego zdarzenia.
Zdjęcia dostępne są również na stronie www.kfp.pl

~ - autor: Chosse w dniu 7 Maj 2012.

Komentarze 3 to “Tragiczny pożar mieszkania na gdańskiej Zaspie czyli Strażacy z JRG-1 i JRG-5 PSP w akcji…”

  1. Z cały szacunkiem ale brakuje mi tu godności dla tych płaczących ludzi… To nie jest najlepsze miejsce na ukazywania cierpienia..

  2. Niezła robota, właśnie szukałem zdjęć z tego pożaru bo to okolica w której kiedyś mieszkałem, patrzę a tu są na galeri którą obserwuję.
    Dzięki!

  3. Ciągle na nowo przeglądam zdjęcia i za każdym razem nie moge się napatrzeć. Ciagle wracam i podziwiam, tą świetną robotę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: