Pożar hali w Stoczni Gdańskiej czyli HTEP Sunreef Yachts w płomieniach…

W czwartkowy wieczór 19 stycznia 2012 roku w jednej z hal stojących na terenach po Stoczni Gdańskiej zauważono płomienie i zadymienie. Natychmiast przeprowadzono ewakuację pracowników i wezwano straż pożarną.
Pierwszymi jednostkami przybyłymi na miejsce zdarzenia były pojazdy Zakładowej Straży Pożarnej Stoczni Gdańsk.
Następnie przybyły jednostki z JRG-1 i JRG-4 PSP w Gdańsku oraz inne z Zakładowych i Państwowych Straży Pożarnych m.in. z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego czy też z Gdyni. Hala należąca do firmy HTEP Sunreef Yachts stała już cała w ogniu. Obiekt leżący przy torach tramwajowych i ulicy Jana z Kolna sąsiaduje z murem będącym kiedyś ścianą hali widowiskowo-sportowej Stoczni Gdańsk, która spłonęła 24 listopada 1994 roku.
Tym razem pożar nie przyniósł ofiar śmiertelnych. Nie oznacza to jednak tragedii dla pracowników, właściciela firmy oraz kontrahentów. Straty sięgające miliony Euro – utracone materiały, maszyny, samochody, gotowe wyroby i inne dobra materialne i niematerialne, o których się nie wspomina. Wszyscy na miejscu nad tym mocno ubolewali.

Sama akcja ratowniczo-gaśnicza była bardzo sprawna i co najważniejsze skuteczna. Skuteczna oczywiście pod względem szybkiego ugaszenia płomieni. Niestety ilość substancji łatwopalnych przypieczętowała los konstrukcji i wyposażenia.
Ostatecznie dach hali zawalił się, łącznie z częścią ścian. Pozostałe ściany hali niebezpiecznie zostały nadwyrężone przez co stanowią realne zagrożenie dla osób znajdujących się w ich pobliżu.

Więcej o samym pożarze, prawdopodobnych przyczynach, skutkach i innych ciekawostkach można przeczytać na Trójmiejskich portalach informacyjnych.
Ja już nie będę się rozpisywał i zamieszczam pierwszą część zdjęć – czarno-białych.
Dla osób lubiących barwy na fotografiach polecam część drugą zdjęć – w kolorze. Znajdują się one TUTAJ.
~ - autor: Chosse w dniu 19 stycznia 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: