Bez dobrego chóru wyjątkowej Pasterki nie będzie czyli Chór parafii pw. MB Saletyńskiej w Gdańsku-Sobieszewie…

W nocy z 24 na 25 grudnia 2011 roku kolejny raz miałem okazję z aparatem uczestniczyć w Pasterce w Kościele pw. MB Saletyńskiej w Gdańsku-Sobieszewie.
W czasie uroczystej mszy świętej skupiłem się na elemencie całej ceremonii, który jest zazwyczaj pomijany. Bez tego elementu msza święta byłaby zwyczajna i niczym by się nie różniła od zwykłych niedziel – nie patrząc oczywiście na specyficzną dość późną godzinę rozpoczęcia.
Chór parafialny to element oprawy, który dodaje zawsze dużo kolorytu i umila czas wszystkim wiernym. Chór parafii pw. MB Saletyńskiej jest dość wyjątkowy. Panie z chóru śpiewają w nim w stałym składzie od niedawna. Paniami dyryguje oraz gra na instrumentach muzycznych młoda i ambitna dziewczyna, która jest motorem napędowym całego przedsięwzięcia.
W czasie Pasterki chór kilka razy zaskoczył wiernych oraz samego Księdza Proboszcza wykonaniem prawdziwych polskich kolęd i pieśni religijnych. Pani kierownik też była mile zaskoczona śpiewem, sądząc po jej minie. Oby więcej takich występów.
Wieczorem 6 stycznia 2012 roku w kościele odbędzie się pierwszy oficjalny koncert chóru parafialnego, który polecam gdyż Panie te mi naprawdę zaimponowały.
Poniżej przedstawiam kilka zdjęć prezentujących chór parafialny w czasie występu…

~ - autor: Chosse w dniu 24 grudnia 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: