Ochotnicza Straż Pożarna Majdów czyli Pożarniczym SKOT-em przez wieś…

Wiele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w kraju szczyci się posiadanymi w swoich garażach pojazdami gaśniczymi typu GCBA. Wozy gaśnicze typu STAR, JELCZ, TATRA lub nowsze SCANIA, VOLVO czy też MAN są garażowane prawie wszędzie. W Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdowie (woj. mazowieckie) posiadają jeden (z kilku takich pojazdów w kraju) wyjątkowy pojazd gaśniczy, którego prawie nic nie zatrzyma. Nie są mu straszne drzewa, wzniesienia lub też ogień. Mowa jest o pożarniczym pojeździe GCBA typu SKOT DRAGON FIRE.
SKOT czyli Střední Kolový Obrněný Transportér (Średni Kołowy Transporter Opancerzony) jest czteroosiowym, ośmiokołowym wynalazkiem, który służył w Wojsku Polskim od 1963 roku. Firma DRAGON FIRE zaadaptowała kilka pojazdów tego typu dla celów ratowniczo-gaśniczych. Jeden z egzemplarzy trafił do OSP Majdów, gdzie jest wykorzystywany do dziś.
W tym pojeździe czuje się prawdziwą moc. Nie jest on możne tak wygodny jak nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze, ale tak dzielnego pojazdu raczej nie znajdzie się w naszych jednostkach ochrony p.poż.
Sama jednostka OSP Majdów jest obecnie rozbudowywana siłami i nakładami samych strażaków-ochotników. Wszystko byłoby można już dawno zakończyć gdyby nie brak pieniędzy na materiały budowlane oraz ekipę remontowo-budowlaną z prawdziwego zdarzenia.
Jednostkę OSP Majdów udało się odwiedzić wieczorem 19 grudnia 2011 roku podczas powrotu z III Barbórkowego Turnieju Strażaków i Ratowników „KOPALNIA SOLI WIELICZKA 2011”.
Zapał strażaków-ochotników, ilość kontrastów i oczywiście pożarniczy SKOT zrobiły na mnie piorunujące wrażenie.
Zapraszam do zamieszczonej poniżej fotorelacji z wizyty w OSP Majdów

~ - autor: Chosse w dniu 19 grudnia 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: