„Ceramika” czyki Wernisaż wystawy Krystyny Andrzejewskiej-Marek…

Wieczorem 19 listopada 2011 roku w Klubie Morza „Zejman” odbył się wernisaż wystawy pt. „Ceramika” autorstwa dr hab. Krystyny Andrzejewskiej-Marek.
W surowym wnętrzu jednego z pomieszczeń dawnego Spichlerza  Steffen zaadaptowanego na salę wystawienniczą Galerii Site Specific można było oglądać wypalaną ręcznie ceramikę wykonaną osobiście przez artystkę. Wystawa została tradycyjnie „odpalona” wystrzałem z małego działka. W wernisażu wzięło udział bardzo dużo osób – znajomych artystki, studentów oraz osób, które otrzymały zaproszenia.
W drugiej części wernisażu można było posłuchać wykładu dr hab. Krystyny Andrzejewskiej-Marek, który dotyczył historii pieców do wypalania ceramiki w Europie i Polsce.
Wystawę pt. „Ceramika” można oglądać do końca 2011 roku.
.
.
Dr hab. Krystyna Andrzejewska-Marek urodziła się w 1950 roku w Gdańsku. Zajmuje się ceramiką i rzeźbą. Jest pedagogiem wykładającym na Akademii Sztuk Pięknych w GdańskuAdiunkt I stopnia w Pracowni Ceramiki Artystycznej prof. Teresy Klaman.
Była studentką na Wydziale Rzeźby gdańskiej PWSSP (późniejszej ASP). Dyplom uzyskała w 1978 roku w pracowni prof. Franciszka Duszeńki. W latach 1978-1986 pracowała jako asystentka prof. Henryka Luli w Pracowni Ceramiki Artystycznej w PWSSP w Gdańsku. W latach 1986- 1993 pracował jako kierownik artystyczny w Manufakturze Ceramiki Artystycznej w Nieborowie działającej przy Muzeum Narodowym w Warszawie. W 1993 roku powróciła do Gdańska i wznowiła współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Pracowni Ceramiki Artystycznej.
.

.

Poniżej zapraszam do obejrzenia zdjęć z wernisażu wystawy pt. „Ceramika”
Zdjęcia zostały również udostępnione Galerii Site Specific i można je zobaczyć TUTAJ.

~ - autor: Chosse w dniu 19 listopada 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: