W rocznicę urodzin Jana Heweliusza czyli „Lunae Descriptio” w Centrum Świętego Jana w Gdańsku…

W sobotę 29 października 2011 roku wybrałem się do Centrum Świętego Jana w Gdańsku gdzie wystawiany był projekt multimedialny pt. „Lunae Descriptio”.
Projekt zrealizowany był przez grupę przyjaciół: Roberta Rumasa, Mikołaja Trzaskę, Adama Witkowskiego i Piotra Wyrzykowskiego. Jego powstaniu przyczyniła się okrągła rocznica urodzin Jana Heweliusza.
Pomysł zainspirowany był wizjonerskimi badaniami i zainteresowaniami wielkiego gdańskiego astronoma. Fenomen Jana Heweliusza i jego odkrycia to impuls do poszukiwań i muzyczno-wizualnego „opisania” ludzkich dążeń i imaginacji.

Podstawowym założeniem grupy LABoratorium prezentowanym w projekcie było oparcie struktury przedstawienia na synergii elementów muzycznych i wizualnych. Widzowie mogli oglądać różne ale składające się w jedną całość indywidualne improwizowane gesty, które opisywały fazy księżyca w trakcie jego ruchu dookoła Ziemi. Idea oraz forma przedstawienia była rozwinięciem i rozbudowaniem audiowizualnego performance’u przygotowanego przez ten sam skład osobowy specjalnie na obchody 80. urodzin Güntera Grassa w roku 2007.

Poniżej przedstawiam zdjęcia z tego, zdecydowanie niecodziennego przedstawienia…

~ - autor: Chosse w dniu 29 października 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: