Spotkanie Rady Osiedla z mieszkańcami Wyspy Sobieszewskiej czyli Most, kilka spraw bierzących, cmentarz i Waldemar Skamaj w tle…

8 lipca 2011 roku skorzystałem z zaproszenia Pani Moniki Leńskiej i pojawiłem się z aparatem na spotkaniu Rady Osiedla Wyspa Sobieszewska z mieszkańcami Świbna, Przegaliny i Wieńca.
Spotkanie informacyjne dotyczyło spraw, którymi się Rada Osiedla obecnie zajmuje. Tematem numer jeden jest Pan Waldemar Skamaj – samozwańczy obrońca Wyspy Sobieszewskiej, który za wszelką cenę chce odłączyć tą część Gdańska i przyłączyć ją do Pruszcza Gdańskiego. Jak zawzięcie twierdzi jest „głosem ludu” i jedynie walczy o lepszą przyszłość dla wszystkich.
W czasie zebrania, na którą przyszła spora rzesza mieszkańców nikt nie wiedział kim Pan Skamaj jest. Wszyscy, co zdziwiło radnych chcieli aby zająć się ważniejszymi sprawami a nie jakimś człowiekiem, który załatwia swoje prywatne interesy i chce wmieszać w dziwną wojnę normalnych ludzi.
Następną ciekawą sprawą był temat nowego cmentarza na Wyspie Sobieszewskiej. Muszę przyznać, że takiej dyskusji dawno nie widziałem.
Najciekawszą wypowiedzią były słowa księdza z parafii w Gdańsku-Świbnie, który rzekł krótko, że jemu na cmentarzu na Wyspie Sobieszewskiej nie zależy, a parafianie gdzieś swojego księdza muszą pochować… =)
Wszystkiemu przysłuchiwała się Radna Miasta Gdańska Pani Beata Dunajewska, która w pewnym momencie sama włączyła się do rozmowy.
Po prawie trzech godzinach burzliwej dyskusji, na temat śmietników, rozkładów jazdy autobusów i dróg rowerowych spotkanie zostało zakończone…

Poniżej prezentuję zdjęcia ze spotkania…
Więcej o Radzie Osiedla Wyspa Sobieszewska można przeczytać TUTAJ


~ - autor: Chosse w dniu 8 lipca 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: