Uroczystość czepkowania pielęgniarek i położnych z rocznika 2008-2011 – GUMed 21.06.2011…

W dniu 21 czerwca 2011 roku kolejny już raz przeprowadzono uroczystość, która z pewnością pozostanie w pamięci kilkudziesięciu pięknych dziewczyn i jednego chłopaka na długo. Nie wspominam tutaj dumy rodziców i podziwu ze strony chłopaków tych pięknych Pań.
W tym bardzo ciepłym i słonecznym dniu w auli Auditorium Primum w budynku Atheneum Gedanense Novum czyli w Starej – Nowej Anatomii odbyło się  trzecie już czepkowanie pielęgniarek i położnych.
Tradycja czepkowania wróciła w progi Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na dobre co bardzo cieszy studentki i studentów tych kierunków jak i samych wykładowców i władze uczelni. Ta uroczystość była wyjątkowa. Rzadko się zdarza aby na uroczystość wszyscy studenci zakupili sobie nowe stroje.
Czepkowanie pielęgniarek i położnych rocznika 2008-2011 rozpoczęło się kilka minut po godzinie 10:00. W sali zrobiło się ciemno i cicho a długimi schodami w stronę podium zeszły pielęgniarka i położna w dawnych strojach. W ręku trzymały lampki F.Nightingale.
W uroczystości uczestniczyli: Rektor GUMed Prof. dr hab. n. med. Janusz Moryś; Prorektor ds. studenckich Dr hab. n. med. Barbara Kamińska; Prorektor ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej Prof. dr hab. n. med. Jacek Bigda; Prodziekan WNoZ i jednocześnie kierownik Oddziału Pielęgniarstwa Dr Aleksandra Gaworska-Krzemińska oraz  przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych na czele z przewodniczącą mgr Danuta Adamczyk-Wiśniewska i przewodnicząca gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego – mgr Elżbieta Skórnicka.
Na uroczystości nie zabrakło licznie przybyłych wykładowców, z którymi odbywały się zajęcia oraz rodzin i bliskich.

Samo czepkowanie było podobnie jak uroczystość w 2010 roku niesamowitym przeżyciem dla wszystkich dziewczyn i jednego rodzynka. Bardzo obficie polały się łzy szczęścia a w czasie filmu, który był puszczony na ekranie nie zabrakło uśmiechów na twarzy i żywych reakcji ze strony dziewczyn jak i rodzin. Powróciły wspomnienia z trzech lat wspólnego studiowania.
Po czepokwaniu pielęgniarki i położne złożyły przyrzeczenie oraz odśpiewały hymn pielęgniarski. Następnie głos zabrały studentki i zebrani goście. Wiele ciepłych słów płynęło w stronę Prodziekan WNoZ Dr Aleksandry Gaworskiej-Krzemińskiej.

Na zakończenie odbyły się liczne pamiątkowe zdjęcia, po których wszyscy zebrani zostali zaproszeni na pielęgniarski poczęstunek.

Wszystkim nowym koleżankom i koledze – pielęgniarkom i położnym życzę samych sukcesów na nowej drodze zawodowej oraz dużo szczęścia w życiu osobistym.
Jeśli chcecie otrzymać zdjęcia z uroczystości to odezwijcie się do mnie na maila: paramedic999@esculap.pl

~ - autor: Chosse w dniu 21 czerwca 2011.

Komentarze 2 to “Uroczystość czepkowania pielęgniarek i położnych z rocznika 2008-2011 – GUMed 21.06.2011…”

  1. Super zdjecia 😉 i wogole świetny człowiek z Ciebie 😉

  2. Dziękujemy za zdjęcia!
    Powodzenia!
    Jesteś świetny! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: