Parafialny festyn rodzinny parafii pw. Świętego Krzyża czyli Zabawy jak za czasów PRL-u…

11 czerwca 2011 roku w bardzo słoneczną i ciepłą sobotę na boisku sportowym Akademickiego Związku Sportowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku odbył się parafialny festyn rodzinny parafii pw. Świętego Krzyża mieszczącej się w Gdańsku-Wrzeszczu.
Na festynie pojawiłem się przypadkiem – jadąc rowerem do Sopotu. Postanowiłem jednak zboczyć z trasy i zatrzymać się na chwilę. Na boisku za wydziałem farmacji GUMed zorganizowano odbyły się gry i zabawy dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Rozegrane też były mecze piłkarskie o puchar księdza proboszcza. Na scenie przygotowano dla wszystkich zebranych osób występy zespołów muzycznych i tanecznych dzieci i młodzieży mieszkających na terenie parafii.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się darmowe badania poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia krwi. Dzieci oblegały dmuchane zamki oraz radiowóz policji i ambulans ratunkowy.
Przygotowane też zostały pokazy ratownictwa medycznego wykonane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE”.
Sama impreza przypominała odpusty parafialne rodem z czasów PRL-u. Muzyka z głośnika, rodzinna i bardzo sympatyczna atmosfera oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu osób z różnych grup wiekowych i społecznych to z całą pewnością bardzo duży plus takich imprez. Szkoda tylko, że na festyny przychodzi coraz mniej osób…

~ - autor: Chosse w dniu 11 czerwca 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: