Pożar autobusu Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku – Skrzyżowanie ulic Siennickiej i Głębokiej…

W bardzo ciepły (ok 30’C) i słoneczny dzień, 31 maja 2011 roku na skrzyżowaniu ulic Siennickiej i Głębokiej (jezdnia w kierunku gdańskiej Przeróbki) doszło do niecodziennego zdarzenia.
Autobus niskopodłogowy marki MAN o numerze bocznym  2058, należący do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku stanął w płomieniach.
Cała sytuacja rozpoczęła się już przed w/w. skrzyżowaniem. Autobus linii 111 stojąc na czerwonym świetle zaczął się coraz bardziej dymić. Zapaliło się zielone światło i autobus ruszył. Zdołał tylko pokonać skrzyżowanie i stanął. Z komory silnika zaczął wydobywać się czarny dym. Kierowca wypuścił nielicznych w środku pasażerów a następnie postanowił otworzyć pokrywę osłaniającą komorę palącego się już silnika. Dostęp powietrza rozniecił ogień. Pożar szybko się rozprzestrzeniał. Kierowca pobiegł za pojazd. Po dłuższej chwili pojawił się ponownie – z gaśnicą proszkową i przystąpił do gaszenia ognia. Na miejsce przybył też jeden zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr.2 PSP w Gdańsku Jednostka ta mieści się jakieś 500 metrów w linii prostej od miejsca zdarzenia.
Ogień został całkowicie ugaszony. Straty „są niewielkie” – jeden silnik i szyba autobusu…

Szkoda, że kierowcy, którzy przejeżdżali obok płonącego pojazdu nawet nie wykazali odrobiny zainteresowania aby pomóc nieszczęsnemu kierowcy ZKM. Tylko 3 osoby ruszyły z pomocą – brawa im za to..! Moja pomoc ograniczyła się tylko do wezwania służb ratowniczych. Kierowcy współczuję, a autobus z pewnością się wyklepie.

Zdjęcia trafiły na stronę Kosycarz Foto Press – www.kfp.pl

~ - autor: Chosse w dniu 31 Maj 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: