Polak z importu czyli Wycieczka po Gdańsku trochę inaczej…

W sobotę 30 kwietnia 2011 roku wybrałem się na zwiedzanie Gdańska razem z Piotrem (jest gdynianinem mieszkającym obecnie w Szwecji) oraz jego kolegą Santosh’em (pochodzi z Belgamu w Indiach i mieszka podobnie jak Piotr w Szwecji).
Oboje przylecieli do Trójmiasta aby tutaj spędzić majówkę. Piotr dodatkowo chciał odwiedzić rodzinę i przyjaciół.
Jednym z punktów pobytu w Trójmieście było zwiedzanie Gdańska. Miałem zaszczyt oprowadzić chłopaków po miejscach znanych bardziej jak i mniej.
Przy okazji mogłem poszaleć trochę z aparatem aby pokazać miasto trochę z innej perspektywy… Dodatkowo wyszedł poboczny, ale bardzo interesujący temat – „cudzoziemiec udający Polaka” =).
Wiedza Santosh’a o Polsce jest spora – wiedział jakie mamy teraz majowe święta państwowe oraz co się będzie działo 1 maja w Watykanie.
Wszystko zaczęło się na Długim Pobrzeżu, kiedy Santosh kupił sobie za całe 20 PLN biało-czerwoną flagę aby mieć jakąś pamiątkę z Polski. Zaczęli go zaczepiać dziwni ludzie – oczywiście nasi obywatele, ale nie tylko. Spotkaliśmy m.in. ziomka Sanatosh’a, który obecnie pracuje w jednej z knajpek nad Motławą. Przechadzka po Głównym Mieście z takim „Polakiem z importu” było dość ciekawym doświadczeniem.
Następnie udaliśmy się nad Dworzec PKS w Gdańsku. Fort Grodzisko jest jednym z najciekawszych i jednocześnie niedocenianych punktów widokowych. Jest to też jedno z moich ulubionych miejsc w mieście.
Dlatego dość mojego gadania – zapraszam do oglądania zdjęć. A Piotra i Santosh’a w tym miejscu oczywiście gorąco pozdrawiam i dziękuję za wspólną wyprawę…


~ - autor: Chosse w dniu 29 kwietnia 2011.

Jedna odpowiedź to “Polak z importu czyli Wycieczka po Gdańsku trochę inaczej…”

  1. very nice pic, esp.1958 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: