Ciemno, szaro i ponuro czyli Zajęcia w sali im.Rydygiera w GUMed…

W dniu 14 lutego 2011 roku czyli w Światowy Dzień Św.Walentego pielęgniarki z II roku Magisterskich Studiów Uzupełniających (MSU) uczestniczyły w zajęciach fakultatywnych z zakresu pielęgniarstwa epidemiologicznego.
Zajęcia są ciekawe i całkowicie wyczerpują poruszany danego dnia temat. Niestety sala, w której owe zajęcia są prowadzone strasznie przytłacza uczestniczące w nich studentki. Szara i ponura sala wykładowa im.Rydygiera, mieszcząca się w budynku głównym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku nie sprzyja nauce. Drewniane skrzypiące siedzenia, mała ilość działających lamp oświetleniowych, odpadające kafelki, zacieki i wszystko wymalowane na ciemny brąz sprawiają grobowy nastrój.
Na ścianie wiszący czarny obraz przedstawiający postać Ludwika Rydygiera (*21.08.1850 – +25.06.1920) i znajdująca się pamiątkowa tablica, której nie można już odczytać całkowicie niszczą chęć studentek do intensywnej i twórczej nauki.
Może w końcu i ta sala doczeka się remontu, a warunki do nauki i kształcenia studentów (nie tylko polskich) będą identyczne lub porównywalne do tych jakie są w budynku Starej Nowej Anatomii na rogu Al.Zwycięstwa i ul.M.Skłodowskiej-Curie.

~ - autor: Chosse w dniu 14 lutego 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: