Z wizytą w jednej z najnowocześniejszych pracowni medycznych umiejętności zawodowych czyli Pielęgniarki uczą się za pieniądze Unii Europejskiej…

W poniedziałek 8 listopada 2010 roku wraz z pewną grupą studentek pielęgniarstwa stacjonarnego II stopnia, odwiedziłem jedną z nowocześniejszych w Polsce pracowni medycznych umiejętności zawodowych.
Pracownia umiejętności pielęgniarskich, jaką posiada Gdański Uniwersytet Medyczny została dofinansowana przez Unię Europejską. Mieści się ona w budynku Atheneum Gedanense Novum przy Al.Zwycięstwa w Gdańsku.
Sprzęt na jakim mogą ćwiczyć studenci jest nowy i jednocześnie bardzo nowoczesny. Większość sprzętu pochodzi od renomowanego producenta fantomów anatomicznychfirmy Laerdal.
Studentki w ramach zajęć z Intensywnej terapii i pielęgniarstwa w intensywnej opiece medycznej, mogły zapoznać się i przećwiczyć wiele procedur medycznych, z którymi mogą spotkać się w swojej przyszłej praktyce zawodowej.
Gdański Uniwersytet Medyczny w ramach kształcenia i doskonalenia kadr zajmuje czołowe miejsce w kraju co cieszy zarówno wykładowców jak i samych studentów.
Dzięki licznym programom badawczym oraz dofinansowaniom zakupów sprzętu medycznego i szkoleniowego nauka prowadzona jest na bardzo wysokim poziomie dając studentom różnych wydziałów wiele najróżniejszych możliwości nabywania wiedzy i umiejętności, niekoniecznie w czasie zajęć w klinikach na „prawdziwym pacjencie”.

~ - autor: Chosse w dniu 8 listopada 2010.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: