Z krótką wizytą na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie czyli Gdzie jest krzyż!???

W dniu 15 września 2010 roku będąc przez niecałe 48 godzin w Warszawie nie mogłem nie być na Krakowskim Przedmieściu. Miejsce to stało się bardzo sławne i medialne za sprawą krzyża, jaki stanął przed Pałacem Prezydenckim.
Afera krzyżowa napędzana jest przez „prasę polską” czyli gazetę Ojca Tadeusza Rydzyka – „Nasz Dziennik”, „polską telewizję” czyli „TV Trwam” oraz „katolicki głos w polskim domu” czyli „Radio Maryja”.
Nad wszystkim czuwa  prezes Jarosław Kaczyński. Przywódca jedynej „słusznej opozycyjnej polskiej partii” jaką jest Prawo i Sprawiedliwość – PIS.
Obrońcy krzyża to prawdziwe „moherowe berety” – babcie i dziadki, które terroryzują nasz kraj. Przy barierkach ustawionych przez stołeczną policję i straż miejską stale się modlą i obrzucają wyzwiskami „przeciwników wiary katolickiej” czyli osoby, które chcą przenieść krzyż do Kościoła.
Kawałek dalej umiejscowił się główny sztab dowodzenia obrony krzyża. Aby było „zabawniej” w sztabie można zobaczyć jak wygląda krzyż zapasowy – czyli plan „B” na wypadek kradzieży właściwego krzyża.
Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pod krzyżem zbierają się różne osoby z wielu, często dziwnych środowisk.
Jedynym najnormalniejszym miejscem w okolicy krzyża jest knajpka „Zakąski Przekąski”, w której można w kulturalnych warunkach wypić coś procentowego, zasmakować warszawskiego śledzika oraz przez okno ogladac to niesamowite „przedstawienie” jakim jest spór o krzyż.

Będąc w Warszawie nie wiedziałem, że następnego dnia po mojej wizycie krzyż zostanie „skradziony”. Oczywiście, oferowano mi 1000 PLN brutto za zawinięcie krzyża. Niestety Biuro Ochrony Rządu było skuteczniejsze.
Brawa dla nich!

Poniżej przedstawiam zdjęcia prezentujące walkę moherowych beretów z całym krajem…

~ - autor: Chosse w dniu 16 września 2010.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: