Pożar traw i trzcin przy ul.Ku Ujściu czyli rozpoczął się sezon nielegalnego wypalania traw…

W dniu 25 marca 2010 roku około godziny 11:30, na gdańskiej Przeróbce w rejonie stacji towarowej PKP Cargo Port-Północny między ulicami Sucharskiego i Ku Ujściu doszło do sporej wielkości pożaru traw i trzcin – prawdopodobną przyczyną było podpalenie.
Na miejsce udał się zastęp GBA 302[G]21 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Gdańsk-Śródmieście Państwowej Straży Pożarnej oraz dowództwo JRG-2 PSP. Kpt. Erwin Mazur – dowódca JRG-2 i kpt. Piotr Reguła – z-ca dowódcy JRG-2 na miejsce dojechali SLOp’em 302[G]90.
Z pomocą dojechał również zastęp GBAM 322[G]21 z Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo.

Pożarem objęty był znaczny obszar bardzo podmokłego i niestabilnego terenu ze słabym zasilaniem wodnym. Rejon ten w okresie wiosennym bardzo często jest podpalany.
Dużym niebezpieczeństwem była możliwość przejścia płomienia przez drogę gruntową i zajęcie ogniem torowiska kolejowego oraz odstawionych na bocznicy wagonów.
Na szczeście ten scenariusz się nie sprawdził. Akcja gaśnicza była bardzo dynamiczna i co chwilę ulegała zmianie z uwagi na wiejący wiatr, który co chwile zmieniał swój kierunek.
Płomienie z poczatku niewielkie również co jakiś czas osiągały spore rozmiary. W chwili gdy udało się zabezpieczyć przed pożarem bocznicę kolejową zastęp z JRG-2 wraz z dowództwem udali się na ćwiczenia w Gaspolu.
Na placu boju zostali strażacy-ochotnicy z OSP Gdańsk-Sobieszewo. Około godziny 13:45 działania gaśnicze zostały zakończone.
Zapraszam do galerii poniżej.

~ - autor: Chosse w dniu 25 marca 2010.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: